Stop NWO – 28.10.2015

W studio NTV ponownie Artur Ławniczak i rozmowa w oparciu o jego nową książkę pt. „Geneza Konstytucji”.

Artur Ławniczak dr hab. nauk prawnych, Katedra Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor kilku monografii („Finansowanie partii politycznych”, Warszawa 2001, „Prawowitość aktualnej postaci państwa polskiego”, Wrocław 2007, „Ustroje polityczne państw latynoamerykańskich”, Wrocław 2008, „Istota władzy państwowej i jej formy”, Wrocław 2010, „Monarchiczne i republikańskie głowy państwa w Europie”, Wrocław 2011 „Losowanie w sferze publicznej między wróżeniem a głosowaniem”, Bielany Wrocławskie) i innych publikacji naukowych poświęconych w szczególności podstawom demokracji, konstytucjonalizmowi i legitymizacji władzy. Członek-korespondent zespołu redakcyjnego „Nouvelle Ecole”.


Na antenie NTV dawno niesłyszany Trader21 z Niezależnego Portalu Finansowego. Tuż po wyborach zajął się analizą ekonomiczną obietnic wyborczych.

Obiecujemy nierealne rzeczy:
Aby państwo coś dało najpierw musi zabrać 2-3 razy tyle.

# Państwo nie ma własnych pieniędzy. Ma tylko te które nam     zabierze (podatki), nadrukuje (ukryta inflacja), zadłuży nas za granicą (musimy spłacić + odsetki).

# Zabierze z podatków, zatrudni urzędników (dziś 3 x więcej niż w 1989), wyda je nieefektywnie, zniekształci gospodarkę.

# Dzień wolności podatkowej – połowa czerwca – 44% podatków. Na każde 3000 państwo zabiera nam kolejne 2500. Czy za te 2500 dostajemy rzeczywiście odpowiednie drogi, szkolnictwo czy „darmową służbę medyczną”

# Problem demokracji parlamentarnej – ludzie mają pamięć sięgającą max 2 lata wstecz. Wierzą jak dzieci w obietnice.

# Wydatki rządowe 42% PKB powinny max wynosić 10%


55 thoughts on “Stop NWO – 28.10.2015

 1. proszę mi odpowiedzieć na jedno pytanie (zadaję je bez żadnej złośliwości), jak ma się do tego co mówi p. Trader 21 kapitalizm amerykański oparty WYŁĄCZNIE na prywatnej własności. Dlaczego rozpada się gospodarka amerykańska, szkolnictwo amerykańskie, moralność amerykańska- przykład Detroit. Przecież zgodnie z tą „nauką” amerykańska gospodarka i społeczeństwo powinno kwitnąć. Pan trader podał przykład marokańczyków w hiszpanii, a powinien podać przykład hiszpanów w hiszpanii, marokańczyków w maroku , rosjan w rosji, turków w turcji szwedów w szwecji. Wydaje mi się, że fluktuacje narodów biedniejszych do narodów bogatszych powoduje zadowolenie się tych biedniejszych wyłącznie dochodem z socjalu. Ludność autochtoniczna z pewnością nie będzie się tym zadowolała wyłącznie, ponieważ po zaspokojeniu potrzeb podstawowych człowieka, będzie się on starał budować własny kraj w różnych aspektach. Myślę, że przykład ludzi z innych narodów i kultur w innych krajach kulturowo i społecznie, mentalnie to zły przykład. Nie zgadzam się z tym co mówi pan trader w pewnych aspektach.

   1. A rozpada się kapitalizm, bo jego najbardziej znamienną cechą jest nieuchronne rozwarstwienie społeczeństwa w wymierzę pokoleniowym.
    Spowodowane chciwością wręcz chorobą psychiczną kapitalistów

    Przez te mechanizmy też, ludzie są karmieni fastfoodami z tubki i chemią, z pokolenia na pokolenie coraz bardziej idiocieją, powiększają się getta. … System edukacji był nastawiony na wychowywanie nowej rasy niewolników jacy nie potrafią sami wymienić przysłowiowej żarówki. Tym samym stają się zależni bardziej od systemu i muszą zapier…ać albo do kartonu.

    Mimo iż wciąż jeszcze mają 100razy lepiej i łatwiej od Polaka w Polsce, nie widzą tego i nie potrafią już wykorzystać. Tym bardziej że idioten robol to klasa zbędna i miniona.

    I tu dochodzimy do próby ratowania ładu społecznego i tyłków bogaczy, socjal-izmem. Doraźnie skoro to niczego nie rozwiązuje, puki nie uruchomi się programu kontroli umysłów by się żalili grzecznie z klifu, czekają na pretekst jaki kreują dla całej Ziemi. 😉

    Dla czego? Bo nie chcą zrezygnować z koncepcji pieniądza, uwolnić technologii i przyznać Ludziom konstytucyjnych niezbywalnych praw do Życia i szczęścia. Oraz nie chcą transformować pojęcia własności i pozbawić się możliwości wzrastania w „siłę” kosztem innych przez pokolenia. Ale tym samym wprowadzają po woli poprzez wymuszoną konieczność nowy porządek bez tych ograniczeń, wystarczy na koniec machnąć różczką i z tragedii zrodzi się Początek świata jakiego nie było jeszcze w naszej świadomości. 😉 Jest to karkołomny plan postawienie przed faktem dokonanym tych powyżej Piramidy zależności i można się nie zgodzić z jego powodzeniem czy nawet sensem. Co nie zmienia faktu co jak i czemu się dzieje.

    Pozdro 😉

   2. To znaczy Ci z ponad piramidy chcą postawić resztę przed tym faktem dokonanym. Wystarczy tylko obrócić kotka ogonkiem na koniec, zburzyć 2-3 najwyższe warstwy (przesunąć na dno) i zastąpić inną koncepcją. A puki co trwa oczyszczanie, plasowanie się nowych elementów w tej fraktalnej konstrukcji na właściwych miejscach. Taka przebudowa totalna, włącznie ze świadomością. Niby z tych samych klocków, zupełnie nowa piramida fraktalnej rzeczywistości i systemów pojęć, wartości … Wyobraźcie to sobie graficznie 🙂 Totalna rozpierducha, a jednak jakoś się trzyma jak w filmie Cube 2 troszkę 🙂

 2. czy jednak we wszystkich kantonach żyje przeważnie ludność jednolita kulturowo i społecznie. Czy do tej jakże bogatej szwajcarii ciągnie exodus lub inaczej, kierowany jest ten ocean „uchodźców” i emigrantów ???

 3. W niektórych aspektach jednak z panem się zgadzam: nikt, ale to nikt nie powinien mieć PRAWA, ani fizycznego, ani moralnego żyć z pracy innych ludzi, a wyłącznie ze swojej własnej. W tym się zawiera cała mądrość boska, ludzka? … wszystko jedno, jak to nazwać.

  1. Są narody pracujące i cwaniackie, fałszywe.

   Kiedy idziesz przy dworcu PKP i zaczepia Cię gość mówiąc ochrypniętym głosem „daj zeta” – to jest właśnie nygus. Ale gdy pod hipermarketem ze sprzętem ogrodniczym zaczepia Cię gość o śniadej cerze i móei mniej więcej: „Pani , kupi, pani dobra, ja ma spsient, dobra pila, dobra pila – pani kupi, tanjo, tanjo, interesowannnnaaa?? interesowannnaaa?” to możesz mieć pewność, że to cwaniak, a piłę którą chce Ci sprzedać zapierdzielił w właśnie w markecie z którego wychodzisz. W tym markecie w Polsce pracują Polacy, zatrudniani przez fałszywych właścicieli tych marketów, którymi przeważnie są ludzie z krajów żerujących na pracowitości i zaradności Polaków. Tak więc okradany jest Polak i dajmy na to Niemiec. Najgorsze jest to, że ten co wyniósł piłę z marketu okradł Polaka, a Polak drugi raz dostanie po tyłku od Niemca, przy manku kasowym. Tak więc kiedy usłyszysz pod marketem zaczepki w stylu „Pani kupi polak, węgier dwa bratanki” dzwoń na policję. To jest najlepsze rozwiązanie. Kiedy policja będzie miała więcej takich incydentów w statystykach, przedstawi to szanownemu rządowi. Wtedy może ktoś normalny się tym zajmie w odpowiedni sposób……..może………..

   1. to są oblicza systemu patologia goni patologie , niema znaczenia kto i co gdzie , jedni robią to globalnie drudzy regionalnie ,a cały oszukańczy system, w samym zarodku bierze pod uwagę wszystkie ewentualności, narody pracujące, cwaniackie, fałszywe .

  1. Najciekawsze jest to gdzie mieszkam i jakie mam zasady. 2 = 2 moje zasady życiowe Miłość i Przyjazń. 3 = 3 moje motta Anything For Love (Wszystko dla Miłości) All The Best (Być najlepszym w miarę możliwości) i WRZCB (Wiara,Rodzina,Zdrowie,Czas,Bóg) Potem dochodzi do tego mój numer mieszkania 3/37
   Podliczmy 2x3x(3×37) = … 6 6 6
   Obliczyłem liczbę Diabła, na szczęście mieszkam na Bajce i ulicy Szczęśliwej a nie w Domu Diabła jak myślałem przez laty…
   Pozdrowienia dla wierzących 🙂

 4. Jest czas zajac sie powaznymi sprawami Guys na NTV a nie bulshiting . https://www.youtube.com/watch?v=E6URg8cqgZM
  Niebo jest sekretnie sypane prawie codziennie .
  Ja wiem , ze ubraliscie positive medaliony ale to i tak jest matrix. Positive czy negative to to samo .
  Nikt wlasciwie tutaj nie interesuje sie ziemia i tematami , ktore sa najbardziej istotne .

 5. Kilka razy już wytykałem panu Traderowi21 brak kompetencji i chodzenie na czyimś sznurku. Dzisiaj nic innego tylko to potwierdził np. wg. niego kreowanie pieniądza przez państwo = inflacja – odwieczna i podstawowa śpiewka banksterska dla naiwnych. Oczywiście prywatne banki mogą kreować i robią to rokrocznie ale jak zrobi to państwo to murowana inflacja. Panie Trader21, mógłby pan chociaż spróbować być odrobinę oryginalny a nie klepać tanią śpiewkę, którą wszyscy nam serwują od urodzenia. No i koniecznie władza musi podejmować społecznie dotkliwe cięcia itd. toż to jedna z podstawowych dyrektyw MFW itd. itd. itd. Może i pan zarobił parę złotych na jakiś inwestycjach to pana jedynie uprawnia do doradzania cinkciarzom a nie wypowiadania się na temat globalnej ekonomii czy państwa. Ale zdaje się, że pan Trader21 niestety nie ma wyjścia i jak oficer prowadzący każe to musi klepać pod wyznaczoną linię. I to ma być telewizja niezależna, takie banialuki usłyszę równie dobrze w TVN np. od pana Petru i spółki.

 6. System ekonomiczny musi być co kilkadziesiąt lat resetowany bo opiera się na niespłacalnym długu. Jest to chory patologiczny system ,typowa piramida długów. Ludzkość musi znaleźć inną drogę inną ekonomię nie opartą na długu.

  1. Załóżmy, że zaczynamy od zera. Nie ma waluty, pieniądza, kwitnie handel wymienny. I ktoś wpada na pomysł wyprodukowania waluty – pieniądza, nieważne w jakiej formie. Materiał na pieniądz będzie kosztował pracę ludzi, którzy go zrobią. Praca kosztuje. Oczywiście do momentu wyprodukowania pieniądza możemy się umówić, że funkcjonuje handel wymienny. Czyli materiał na pieniądz załatwiamy np. za ryby, a pracę ludzką przy produkcji pieniądza opłacamy jedzeniem. Jednak i tak stworzy to wstępny dodatkowy koszt, bo w momencie startu – wymyślając nową rzecz ponosimy dodatkowy koszt obojętne w jakiej formie (rybach, jedzeniu), żeby ją wprowadzić do obiegu. Gdybyśmy zachowali status quo i nie wymyślali nowej rzeczy – w tym przypadku pieniądza, dodatkowego kosztu byśmy nie mieli. Tak więc czy to system jaki mamy, czy oparty na złocie, czyt jeszcze jakiś inny obarczony będzie zawsze na wejściu kosztem wyprodukowania. To inna nazwa długu.

   1. Prawda w 100%.
    Dług rządzi Światem, dług i przekupstwa, łapówki !
    Gdyby zacząć od zera, ta wymiana powinna być na zasadzie ja Tobie Ty mi, tylko i wyłącznie dobrej woli i marzeń, nic w zamian nie powinno się oczekiwać, żadnego jedzenia żadnej ryby ! Trzeba zrobić taki Świat, gdzie jak będziesz chciał być hutnikiem to nim będziesz, tyle godzin na ile Cie stać, mało tego ile chcesz ! To Twoje marzenia, a ma je każdy, więc żadnego zawodu nie powinno zabraknąć, trzeba zrezygnować tylko z pieniędzy, To hamulec ! Chociaż fajnie jest cieszyć się, że ma się pieniądze, to ten nowy Świat jest dużo lepszy 🙂 Wyobrazcie sobie spełniające się marzenia ludzi na Świecie a zobaczycie piękny Świat, każdy ma jakieś swoje marzenia, marzenia to piękno i piękny byłby Świat, w zależności od tego o czym się marzy 🙂 Ja widzę ten Świat bez kasy, ale ta kasa jest i dlatego często jestem smutny. Wyobrażam sobie, że nie ma po prostu pieniędzy, i zastanawiam się jak wygląda Świat, i rozbyduwuję myśli, widzę to tak :
    Każdy kocha dzieci, więc dla nich ta Ziemia powinna być jednym wielkim placem zabaw, rysunki graffiti na drogach wszędzie ! Wszędzie bujawki huśtawki czysta ziemia bez petów na ziemi, żeby móc spojrzeć w dół jak i w górę bez obaw, że zobaczy się coś brzydkiego, każdy by sprzątał po sobie, byłby lasy taki Bajkowy Świat, gdzie nawet dorośli by się bawili, podróże za darmo ! Wszędzie gdzie się chcę i ogramna miłość w spełnianiu marzeń, gdzie Świat nie byłby realny, dla tych którzy nie chcą by był realny, gdzie można sięgać myślami Boga, lub innych planet i cywilizacji, gdzie każdy na Ziemi czułby się jak w domu… 🙂

   2. A co z jedzonkiem? Kto by je „produkował” i za co? Czy wszyscy mieliby sami sobie uprawiać jedzonko? Każdy ma kawałek pola i jest samowystarczalny ?

   3. Przecież piekarze by byli… 🙂
    Produkowało by się je na tych samych zasadach co teraz, tyle, ze wymiana była by inna. Za nić Nie mówię, że na początku każdy będzie chciał pchać sobie lodówki po brzegi, ale Ci w Afryce na pewno to rozumieją. W kebabie też by była praca, ludzkości jest coraz więcej na Świecie i coś z tym trzeba zrobić, by było wszystko dla każdego… 🙂

   4. Nie chodzi mi o bla bla bla…………Tylko pisze o konkretnych problemach i proszę o konkretne odpowiedzi. Demagogia to nie moja sfera. Bardzo łatwo wysnuć odległą niebotyczną teorie, tylko do teorii prowadzi praktyka czyli praktyczne rozwiązania.

    Ja mam swoją praktyczną do wprowadzenia metodę aby świat był lepszy i potrafię odpowiedzieć na „ciężkie” pytania” – ale czekam czy ktoś podejmie rzetelną dyskusję. Umówmy się, że za rok o tej porze podam swoją „wizję” normalnego świata – tego materialnego na ziemi – bo o tym teraz mówimy.
    Ale wcześniej proszę o dyskusję i wypowiadanie swoich poglądów n/t temat – praktycznych !!!

   5. Uzi ja też pracuję nad tym, by podać wizję normalnego Świata, ale to trwa, ja mogę tylko mówić o marzeniach. Ale umówmy się za rok na wymianę ok.

   6. jedzenie to zabijanie , chcecie budować filozoficzne wywody w ziemskim kompoście ? a ewolucje wbudować na wzajemnym niemal wyżeraniu się , bo tak „etyka ” i przyzwolenie wrosła w umysły, manipulując je ? jesteście niewolnikami chcecie takimi być ? https://www.youtube.com/watch?v=2gSMgxAA-Fs , na tym sekundowym wycinku czasu ziemskiego budujecie zbawienie całego Universum ? cały energetyczny świat kosmosu ? ociekający krwią , pełny morderców, ufonautów, udających stwórców ? nie chcecie tego widzieć , czy to Was przerasta ?, a wygodnictwo i oszukiwanie samego siebie nie pozwala dalej sięgać ?

   7. GOLDPRESS pisze:
    31 października 2015 o 17:16

    „Majestic Przerażasz mnie :)” Goldi właśnie dlatego , abyś otrzymał to przerażenie od kogoś kto Ci dobrze życzy , i Cie zapewniam ze rzeczywistość ta ziemska jest jeszcze straszniejsza .egzystujemy jedynie w efektach a przyczyny są strasznym gromem dla uśpionej czujności Ludzkiej .

   8. Więc powiedz Majestic, dlaczego nie widzę zła? Gdybym je dostrzegł, mógłbym być taki jak Ty. Wiem, że są gwałty morderstwa, ale ja żyję w Świecie, gdzie wszystko jest piękne…
    Pozdrawiam przyjacielu.

   9. Majestic jak nie możesz odsłuchać, to sobie zapamiętaj Mrozu-Poza Logiką. Buka- Zamknij Oczy i Mrozu- Nie mamy nic do stracenia.

   10. Goldi , na tym cala gra polega ,żyj Goldi w takim świecie , to czy zobaczysz jest wylacznie w Twoim zakresie ? może Ci tak wygodnie ,może Ci nie dane ,może po prostu nie chcesz podświadomie ? to jest nawet bez znaczenia ,podam Ci trop na tej plaszczyznie być może pamietasz historie z życia Buddy , i właśnie na tym to polegało aby ograniczyć do minimum pole swiadomosci ,poprzez zabieg zwykłego ukrywania rzeczywistosci , z góry wiedziano jakie konsekwencje będą dla ciemnej strony , gdy ludzkość dozna choć części rzeczywistosci ,dlatego Budda w dzieciństwie miał raj na ziemi Pozdrawiam jak zwykle Goldi 🙂

   11. Dopóki nie będziesz odczuwał tego jak Budda, to, to co piszesz to zwykłe bla bla bla czyli demagogia…….czyli……………….plum…..

   12. „Majestic, jak Ty w ogóle masz na imię? :)” niech zostanie Majestic 🙂 kiedyś występowałem , jak mnie osaczyły hordy reptyli, jako, Villa Angelo , Marduk, Prosatanus . 🙂 🙂 🙂

   13. https://www.youtube.com/watch?v=QSS_PZw_iek takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często. Rozumiem Cię Majestic i staram się zrozumieć Uziego. Chodzi o to, że może jestem Buddą, jednak w dzieciństwie żyłem widziałem i czułem, potem ta droga w hol i niem. Nie jestem Buddą, ale czaję gościa, bo można powiedzieć, że mam to teraz co On w dzieciństwie 🙂 Jednak ja chciałbym być takim gościem co wszystko rozumie, ten ból też a nie tylko bla bla bla o tym mówi. Znam człowieka i pomagam mu, ale nie potrafię żyć z nim w bólu, potrafię tylko pocieszać. Taki typ/ ” 🙂

   14. UZI , podałem Goldiemu jedynie trop zapewne jeden z wielu ? UZI Budda to rozbierał na części pierwsze i zabrało Jemu to nieco czasu , tak jak naśladowanie poszczególnych Jego Ścieżek zabiera Mistrzom tez niezbędny czas , ale mi nie oto chodzi, bo powiem ze wszelkie nauki leżą na przysłowiowej ulicy , wystarczy nieco współczuwania , a to otwiera sumienie czyli prawdziwe wnętrze czlowieka i świat staje się niemal natychmiast całkiem inny Pozdrawiam

   15. UZI to już było tutaj przerabiane , Stara Gwardia wykruszyła się i było Tu wielu Mistrzów, Mistrzyni może Kiedyś Powrócą i znowu się połączymy w celu poszerzania swiadomosci ??!

   16. „trzeba mieć twardy,betonowy łeb, żeby tu dyskutować” UZI sprostaj wyzwaniom ? widzisz to już niemal dziesiątki tysiecy lat nakładania skał na ludzki rozum, swiadomosc ,rozumienia rzeczywistosci i trzeba do tego adekwatny materiał , i nie jest to demagogia , snucie czegoś tam ?,wszystko na nic gdy się do źródeł nie sięgnie bo każde działanie i tak stanie się z czasem demagogią .

 7. Nie ma szans zacząć od zera,w ogóle jakakolwiek radykalna zmiana nie wchodzi w grę, łącznie z projektem „Nowa Polska”,cokolwiek wymyślisz to zawsze będą oponenci.Zauważmy,że w podstawowych kwestiach ekonomicznych,których skutki łatwo przewidzieć nie ma zgody wśród polityków, to o czym mówił trader,500zł na dziecko,czy sprawy podatkowe.
  A dług publiczny w danym państwie nie musi być problemem dla obywateli, w rankingu 10 najbardziej zadłużonych państw na świecie są takie kraje jak Wlk.Brytania, Niemcy Francja,Włochy i Japonia, a mimo to ludziom tam żyje się zdecydowanie lepiej niż w Polsce, bo mają niskie bezrobocie i mocno rozwiniętą gospodarkę.

 8. Te 500 na dziecko to dobry pomysł.
  Jak ktos ma 2 dzieci i dostanie na jedno 500 zł to wyzyje?albo 1000 na dwojke?to jest za mało.
  a jak pracuje np ojciec i ma pensje a matka dostanie na drugie 500 zł to w miare ok.Jak chce zostaje w domu jak chce idzie do pracy.
  Jeszcze zeby tej pracy bylo duzo….ale jest jej malo ,wiec socjal jak gdzies tam w innych krajach gdzie siedza na zasilku i nie pracuja ,tutaj to odpada,albo jest wogole wymuszone bo nie ma pracy.
  Zasilek na dziecko to zadne siedzenie na socjalu.Chyba ze zycie dla kogos to zaplacenie czynszu i skromne zarełko i nic wiecej .i nie wiem czy starczy.
  Tak więc pan Trader tu akurat nie ma wogole racji.
  Argumenty ze opodatkowanie bankow to przerzucenie kosztow na ludzi,to prosze bardzo.Ludzie nie sa glupi jak bedzie za drogo to zabiora swoja kase i pojda do innego banku.Konkurencja zrobi swoje.
  Orban chyba zrobil to w swoim kraju.
  Markety opodatkować tak jak inne biznesy.konkurencja tez jeszcze istnieje i nie martwcie sie na zapas o biedne markety i biedne banki.

  1. Jak przyjadą uchodźcy do pukną po 5 – 8 sztuk na parę, i będziemy tylko na nich pracować. A oni na pewno zrobią tak, że matka zostanie w domu a ojciec pójdzie do roboty hahahhahha. Kto go zatrudni? Miałem do czynienia w moim mieście z uchodźcami z tamtych stron. Dobrze, że nie było ich dużo, to sobie wreszcie policja poradziła. Dwóch z nich tylko zostało bo znalazły się głupiutkie Poleczki i zakochały się w karnacji …….hahhahhahahh i wyszły za nich za mąż. Obywatelstwo jest – git. Minęło kilka lat – zgadnijcie po ile mają dzieci? I czym się zajmują ?
   Te 500 zł to dla mnie ruch mający przyciągnąć uchodźców, którzy wolą do Niemiec.

   1. E tam.500 zł nie dla uchodźcy.A ile Polek wyjdzie za muzułmanów?50 tysiecy?
    bez przesady.

Comments are closed.