Stop NWO – 4.02.2015

Paweł Nogal rozmawia z Piotrem Walaszczykiem, inicjatorem pozwu zbiorowego przeciwko bankowi Millenium.


Na temat upadłości konsumenckiej z panią Lucyna Dassuj, doradcą d/s upadłości konsumenckiej, rozmawia Janusz Zagórski.


Na początek zbiór przydatnych linków dla poszkodowanych przez kredyt frankowy w aspekcie pomocy prawnej, a potem króciutka rozmowa Pawła Nogala z Robertem Gniado (kredytobiorcą) nt. propozycji szefa KNF Roberta Jakubiaka w kwestii kredytów w CHF.
http://www.biztok.pl/gospodarka/knf-idzie-na-ratunek-frankowiczom-chce-przewalutowac-kredyty_a20095

Pozostałe linki:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/O-co-walcza-frankowcy-z-Bankiem-Millennium-wywiad-7231958.html
http://millennium.arkis.pl/
http://millennium.arkis.pl/2013/05/22/pelne-uzasadnienie-wyroku-uokik-wobec-banku-millennium/
http://pozewgrupowymillennium.dt.com.pl/
http://www.lubin.pl/aktualnosci,29203,walcza_z_bankiem_o_zwrot_pieniedzy.html
http://www.frankowcy.org.pl/
http://www.kredytchf.pl/
http://biznes.onet.pl/waluty/analizy/piec-pytan-do-bankow-ktore-udzielaly-tzw-kredytow-frankowych/z6rrk
http://www.forbes.pl/frankowicze-moga-wygrac-banki-sie-myla,artykuly,189166,1,1.html#
http://harvestlaw.pl/category/news/

8 thoughts on “Stop NWO – 4.02.2015

 1. Mnie zadziwia to,że prawnik z kredytem we frankach nie osiąga tyle,co informatyk.Nie osiąga -z kilku przyczyn-nie daje wiary polskiemu systemowi sądowniczemu,bo go zna i sam wielokrotnie się w tym systemie na własne życzenie taplał i pływa w tej wodzie która go nie topi,ale unosi-znaczy na fali małej ale jakoś…,umie sobie wyobrazić jak wyglądałaby postawa jego,banków i wymiaru sprawiedliwości w sytuacji gdyby frank kosztował dzisiaj 0,5 złotego-czyli frankowicze znależliby się w sytuacji passy i sukcesu finansowego,a tak przecież nie jest,bo dali się wydymać prawnicy i osoby którym wadliwego poziomu intelektualnego zarzucać nie wypada.Wypada im zarzucić,że byli może pazerni ,może uważali się za lepszych-takich ,co to im los daje w nagrodę-wyróżnieni. Zresztą dobrze byłoby przy okazji dowiedzieć się nieco więcej o grupie 700 tysięcy frankowiczów-jakie grupy społeczne brały kredyt-ilu rolników np.-znaczy ludzi praktycznych,komu pomimo braku zarzutów co do intelektu jednak czegoś zabrakło.Tak czy owak kredytu we frankach nie posiadam,bo wiem,że uczciwy człowiek jak coś kupuje,to płaci,a jak nie ma ,to ciężko na coś pracuje.Jeżeli komuś się wydaje,że można być uczciwym i nie płacić,to może oznaczać,że ten ktoś jest człowiekiem mądrym,bo to potrafi robić .Niestety-frankowicze nie byli mądrzy-byli głupi,ale lata minęły i frankowicze zaczynają się uczyć i mądrzeć.Życze frankowiczom,żeby zmądrzeli,wygrali i żeby się tym wcale nie chwalili-jak wygrają,bo takie chwalenie się i radość nie będą przyzwoitymi.Osobiście prowadziłbym sprawę w kierunku przegranej,spowodowałbym własną przegraną w polskich instancjach,ale przegraną z naruszeniem prawa przez polskie sądy.Sprawę obserwuję.Proszę też o komentarz do nowej waluty alternatywnej wprowadzanej przez związek przedsiębiorców- coś w stylu przedsiębiorcy kontra Dobry.

 2. Kredyt we franku brały osoby dorosłe. Wybrały walutę inną niż złoty, gdyż spekulowały na wartości franka licząc na korzystny dla siebie kurs.
  Wiadomo było, że w długim okresie frank musiał podlegać wahaniom i właśnie tak się stało. Niezależnie od tego, jak daleko przestępczą organizacja są banki to uważam, że frankowicze walczący o swoje gówno powinni dostać bo nic im się nie należy. Ci ludzie prezentują wyjątkowo wyrachowaną postawę udając pokrzywdzonych, gdy odpowiedzialność za sytuację w której się obecnie znaleźli znajduje się wyłącznie po ich stronie.

  1. Kredyt zgodnie z definicją polskiego prawa nie może być spekulacją, jeżeli umowy mówią inaczej są niezgodne z obowiązującym prawem

  2. Człowieku, nie pisz jak się na tym nie znasz. Banki prowadziły politykę na tyle wredną, że nie dało się dostać kredytu w PLN! Wymagania biurokratyczne i zabezpieczeń były tak wysokie, że nie można było dostać w rozsądnym terminie i na rozsądnych warunkach kredytu. Ludzie którzy coś w tym kraju w ogóle robią musza się podpierać kredytami co nie znaczy że są spekulantami! Banki dawały do podpisania klauzule, że się rozumie ryzyko kursowe i że pokazali symulacje, która jednak była oparta na min i max w skali roku! Przy pierwszych kredytach nawet tego nie pokazywali. Do tego klauzula, że oprocentowanie jest LIBOR + marża, przy czym LIBOR nie może być mniejszy niż ‚0’. Dlatego dziś zamiast płacić 350 CHF odsetek to płaci się 700CHF. Kto zarabia na różnicy? Czy to są fair praktyki? Bez nacisku banki się nie wycofują z takiego ‚łatwego’ zysku. Proszę pamiętać że nasz kraj jeszcze funkcjonuje dzięki takim ‚wyrachowanym’ ludziom, którzy pomimo wszelkich przeszkód jakie stawia nam nasz rząd, i urzędy ( w tym skarbowe) jeszcze wciąż mają odwagę i chęci podejmować ryzyko i coś tworzyć, produkować, dawać miejsca pracy!
   Tak jak już ktoś dziś powiedział – bank już nie są tylko instytucjami dla swoich udziałowców lecz funkcjonują w społeczeństwie i mają wobec niego także zobowiązania.

 3. W Polsce obowiązują pewne normy prawne, również określają one kredyt. Zasadą kredytu jest pożyczka kwota którą nieoze ulegać zmianie. Banki udziały kredytu w polskich złotych, jedynie indeksowaly kwotę do franka, i tu jest działanie niezgodne z prawem. Jeżeli pożyczył złotówki nie mogą zadać franków! Każdy student prawa bankowego to wie, czy bankowcy nie wiedzieli? Wiedzieli, byli tylko chciwi!

Comments are closed.