Stop NWO – 6.05.2015

Janusz Zagórski rozmawia Z Pawłem Tanajno kandydatem na urząd Prezydenta RP w wyborach w 2015.


Janusz Zagórski rozmawia z Traderem21 z Niezależnego Portalu Finansowego, a głównym motywem rozmowy jest proces psucia waluty. W skrócie wygląda on następująco:

a) Zaczynamy od zera – brak długu, niski socjał, niskie podatki, zerowy deficyt = standard złota
b) Obniżamy % udział złota np. z 40 do 30% i dodrukowujemy (Wietnam, The Great Socjety, socjał + biurokracja + rosnący udział rządu)
c) Porzucamy standard – nie jest on nam potrzebny
d) Dług rośnie = rosną podatki
e) Dodruk aby ratować budżet + wyższe podatki
f) Wyższą inflacją niwelujemy dług i oszczędności społeczeństwa
g) Utrata wiary w walutę = dodruk + bardzo wysokie stopy %
(nieruchomości na Ukrainie)
h) Waluta upada – rząd dodrukiem wykupuje się z długów lub ogłasza bankructwo. Zniszczenie oszczędności, anihilacja klasy średniej. Prawdziwa depresja ludzie nie mają pieniędzy na nic. Zamieszki.
i) Reset długów i zaczynamy od nowa (psucie waluty, oczywiście).


Janusz Zagórski rozmawia z kandydatem na urząd Prezydenta RP w Wyborach 2015 – Grzegorzem Braunem.

25 thoughts on “Stop NWO – 6.05.2015

 1. Rzeczywiście nie znałem programu Pana Tanajno, ale po kilku minutach wyłączyłem audycję. Prównywanie Kukiza i Mikke do PiSu i PO – w kontekscie promowania na tym tle własnej kandydatury – jest żenujące i b. słabe.

  Korwin nie pierwszy raz wycina taki numer, wcześniej sam sobie podkładał nogę o czym wspominał Ziemkiewicz, kiedy prowadził jego kampanię, jak również mógł się przekonać Pan Wojtera prezes UPR sabotowany przez JKM http://prawica.net/node/286.

  Wystarczy posłuchać co Korwin ma do powiedzenia w sprawie GMO i frankowców, żeby skumać, że jest on tak systemowy, że wprowadziłby NWO 3x szybciej od PO – bo złodziej jest w administrasji i rzadzie ale w korporacji i banku już nie – tam tylko skuteczny kapitalista… Ukochany polityk bankstery i korpo. Kukiz i JKM pasują do siebie jak pięść do nosa – o czym się właśnie boleśnie Paweł przekonał. Podkreślę -Nie jestem socjalistą. Nie mam ochoty obrażać ludzi wierzących w Mikke, tylko ich lekko wybudzić z niebezpiecznego zapatrzenia.
  Co do JOWów Korwin akurat może mieć rację zwłaszcza w kwestii UKIP – ale Pawaeł przynajmniej ostatnio – nazywa JOWy narzędziem do wgryzienia się w system i odparyjnienia go. Pozdro.

  1. Witaj aid po długiej przerwie! 😉

   Dni, miesiące mijają a Ty dalej tłumaczysz się z tego samego… 😛

   Ale mniejsza o to. Cieszę się, że w końcu jest długo oczekiwany wywiad z Braunem – choć szkoda, że nie w studio tylko przez tel. Dzięki temu, że kandyduje w tej kampanii i media siłą rzeczy czasem muszą się nim zainteresować to mamy piękne spektakle (niestety do obejrzenia głównie w internecie) jak mówi uparcie tym dziennikarzynom prawdę prosto w oczy i obnaża ich oblicze – jednocześnie zachowując przy tym kulturę i stoicki spokój 😉 W tej pseudodebacie co prawda wypadł mało spektakularnie ale tak to już jest z Panem Grzegorzem, że efektowny to on jest jak mu się da sporo czasu do gawędzenia a nie jakieś dwie minutki na rzucenie kilku haseł. I mam czasem wrażenie, że chyba nie ma tematu, na który nie umiałby się wypowiedzieć czy ustosunkować 🙂

   Krótko mówiąc: mój typ i polecam go wszystkim 🙂

   1. Braun jest bardzo ciekawą osobowością i mówi bardzo dużo prawdy, jednak ja na niego nie zagłosuje, chyba że:
    – odetnie się jednoznacznie od poglądów i zachowań swojej rodziny, w tym wuja Brauna, szefa TV
    – powie o wszystkich zagrożeniach, łącznie z kondominium Vatykańskim
    – przestanie fałszować historię, twierdząc, że Polska istnieje dopiero od chrztu
    – przestanie mieszać do wszystkiego Boga, szczególnie w powiązaniu z KK, będącym niestety często szkodnikiem dla Polski

   2. Miałem nadzieję, że się znów trochę posprzeczamy,
    alew sumie miła odmiana – Ty nie bronisz Mikke, co doceniam,
    ja przyłączę się do pochwały kultury i postawy Pana Brauna.

    Nie ze wszystkimi jego postulatami się zgadzam, bo: strzelnica, kościół i mitologiczny „wolny rynek” – są nieco archaicznymi rozwiązaniami.

    Jednak moim zdaniem byłby dużo leprzym Prezydentem od Komóry – gdybym miał wybierać między nimi wybrałbym Brauna.

    Pozdro!

    😉

   3. @Raynold

    A niby czemu miałby się odcinać od tego kim jest jego stryj i jaką rolę odgrywa? Prawda dla Brauna jest widocznie ważniejsza – ocenia sprawiedliwie wszystkich.
    A co do kościoła to raczej odwołuje się do religii jako takiej i jej zasad – a to nie oznacza, że jest bezkrytyczny i przymyka oko na pewne nawet patologiczne realia i praktyki jakie panują w KK – jak w każdej większej „organizacji”. Ale takie kwestie były na ogół poruszane na osobno organizowanych spotkaniach, gdzie było dużo więcej czasu na przedstawienie i analizę problemu. Na antenie raz że nie dają tyle czasu (jeśli w ogóle dają), żeby rzetelnie omówić problem a dwa, że nikt go o to nie wypytuje…

    @aid

    Trochę mnie źle zrozumiałeś – mi się po prostu już nie chce po raz setny przekomarzać o to samo 😉

    Może i strzelnica czy kościół to archaiczne wynalazki – ale póki jeszcze nie ma tak wysokiej świadomości na świecie to przy obecnych realiach są one po prostu konieczne. Wiadomo na przykład, że wojna w ujęciu globalnym przynosi same straty – ale niektórzy przywódcy patrzą na to „lokalnie” widząc w tym korzyści dla siebie i ze względu na nich nie można stać biernie i bez przygotowania. Uwarunkowania geopolityczne na to nie pozwalają – i Braun zdaje się świetnie to rozumie i swój program umie w każdym punkcie precyzyjnie uzasadnić i to mnie w nim urzeka. Tak samo jak nigdy do tej pory historia nie była dla mnie tak wciągająca jak wtedy, gdy on coś opowiada 🙂
    Nawet jego pogląd o tym, by nie dopuścić (zakazać) możliwości sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom przynajmniej na jakiś czas – postulat bynajmniej nie wolnościowy – ale jak zaczął to tłumaczyć to faktycznie nie sposób mu choć w części przyznać racji.

    A co do znienawidzonego przez Ciebie wolnego rynku – sam wynalazek może i archaiczny ale to głównie dzięki niemu powstaje nowoczesność 🙂 Wszelkie odstępstwa od niego w najlepszym przypadku tylko spowalniają rozwój.

    PS. Braun vs Komor – no błagam, tu nie ma się nad czym zastanawiać, wybór jest oczywisty. Każdy moment zawahania się obraża tego pierwszego 😉

    Pozdro 🙂

   4. Guzik mnie obchodzą wasze kastingi, nawiasem już nie ma nic, nic tylko manna z TV mind kontrol. Gdybym dość nie lubiła Pana Kukiza, to poszła bym zagłosować na Niego jak na wroga do podmianki i odstrzału jak kto woli. Ale musiała bym na łeb upaść by brać w tym udział. Bo i wrogom tego nie życzę jakich notabene nie mam. Hmm, o coś mi chodziło poza oczywistością, no wykasowali mnie. Znaczy się reset. Zresztą pamiętacie? Wybrałam nie głosując Pana Korwina do Euro Parlamentu, by pokazać czym są kastingi o jakich wspominał nie lubiany Oskar w kontekście infiltracji i przekazywania głosów, tudzież rozwalania od wewnątrz. Po prostu śmieszne, łudźcie się. Masoni 3 stopnia i 40 z You yube. 😉

 2. Panie Tanajno przykro się tego słuchało .Nie rozumie pan powagi sytuacji ,w kupie siła .I cóż że zdobędzie pan nawet 3% w co wątpię ,czy tyle wystarczy żeby zostać prezydentem?Czy z takim poparciem wchodzi się do drugiej tury?Zrozumcie to wszyscy antysystemowi kandydaci że w pojedynkę to możecie tylko sobie ponagrywać filmy w internecie i tyle będzie z waszego sprzeciwu.Teraz jest ten czas zjednoczcie się ,nie widzicie tego nie czujecie że to Kukiz jest tym granatem który zrobi pierwszą wyrwę w tym betonie pomóżcie zamiast podniecać się jakimiś procencikami .Jeśli tego nie rozumiecie to tak naprawdę nie chodzi wam o dobro Polski. To system jest waszym naszym wrogiem nie wy dla siebie.To system jest tym bandytą który nam zagraża i razem musimy go rozwalić.Tak to czuję być może się mylę…….

  1. ……Być może się mylę ale tylko co do pana osoby ….My jak pochodnie jedna od drugiej…między nimi na tym polega to nasze „przebudzenie”.
   .

  2. Do Kukiza należy podchodzić bardzo ostrożnie, bo:
   – JoW sam w sobie, bez innych elementów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Powiem więcej, system angielski jaki proponuje, jest nawet gorszy, bo zasklepia obecne partie. Niestety o Jowach australijskich nie chce rozmawiać.
   – będąc na Majdanie i popierając go całościowo, wpisuje sie w system a poza tym popiera banderowców. I proszę mi nie wciskać, że wykrzykując tam hasło – Sława Ukraini, jako potomek ukraiński, nie wiedział co to oznacza. A były to słowa, które po raz ostatni słyszało ponad 120 tysięcy Polaków sadystycznie mordowanych przez upa w czasach około wojennych.
   – nie ma zamiaru współpracować z innymi antysystemowcami, bo uważa się za ich niekwestionowanego lidera, któremu wszyscy powinni podlegać.

   1. Wystarczy poszukac wypowiedzi PK na necie – on sam to najlepiej wyjasnia. Przy JoW partie politycznie maja inna postac. nie sa WODZOWSKIE. Aktualnie wodz parti rzadacej ma wladze prawie absolutna. Wprawdzie nie taka jak car czy krol, nie dziala natychmast ale pociagajac za odpowiedznie sznurki kontroluje tak naprawde wszystko.
    Wyobrazmy sobie dwa bieguny:
    1. wladza ktora posiada jeden wodz
    2. wladza totalnie rozproszona na kazdego obywatela
    JoW sa gdzies w pomiedzy ale blizej opcji 2.
    Wyborca-obywatel z opcji 2 tak samo jak i pojedynczy „wodz” moze byc czlowiekiem oswieconym (kiedys tacy podobno byli) jak i kompletnym tumanem. Oczywiscie ze tumanow jest wiecej (i tu sie zgadzam z Korwinem) ale jest jeden problem – dzis IMO najwiekszy – korupcja.
    przypomnijcie sobie slowa – „Panstwo Polskie nie istnieje”. I mowil to czlowiek dobrze poinformowany.

    w systemie wodzowskim Merkel czy Putin musi skorumpowac tylko jednego tuska i caly kraj nad Wisla jest na kolanach na dekady. Ludzie to w wiekszosci tumany ale nie jest tak latwo skorumpowac caly narod.
    Sam tego nie rozumialem dopoki nie uslyszalem o zmielonych – dzieki wlasnie PK.

   2. przepraszam moze za tumanow, jak mowia buddysci – „cierpienie bierze sie z niewiedzy” wiec moze powinienem napisac „ludzie niedoinformowani”.

   3. Tak se gmeram w necie, i nie wnikam w inszości. Ale moje inszości mówią co mówią. … zaklęte w kropkach zło walki ze złem.

    Że nie wyjaśnię gmatwając o miotle czy młynku do kawy w lewo czy prawoskrętności względem pożytku jakiego wspólnego 😉 Sorki piję Suplice Pigwową podrabianą pięknie. I na prawdę to wpis z nudów nie marudzenia że Dziadek wyjechał. Znaczy się sorki spam 😛 Mojego Huczniej i lepiej, lepiej się wyrazić NAM 😛

  3. Proszę nie pisać tego co mówi tv a konkrety. Tanajno jako nieliczny z antysystemowców (z Wilkiem i Jankowskim) pierwszy podpisał umowę o ścisłej współpracy przy tych i następnych wyborach. Jednak inni jakoś tego nie dostrzegli i zaczynają po swojemu robić to co już istnieje.
   Treść porozumienia zawiązanego po debacie antysystemowców: „Nie akceptując systemu narzuconego okrągłostołowym sprzysiężeniem, w wyniku którego wprowadzono: antyobywatelską ordynację wyborczą z blokadą dla środowisk spoza układu, fikcyjne referendum, system wymiaru sprawiedliwości skierowany przeciwko społeczeństwu, ograniczenie bezpieczeństwa ekonomicznego i terytorialnego Narodu, postępującą rezygnację z suwerenności Polski – my, niżej podpisani kandydaci na urząd Prezydenta RP zebrani na debacie w dniu dzisiejszym, deklarujemy chęć współpracy w dalszej prezydenckiej kampanii wyborczej, a ponadto zgłaszamy gotowość współdziałania przy tworzeniu list wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu RP, którego szczegóły zostaną ustalone w trakcie spotkania w dniu 31 maja 2015 r. w Warszawie.”

 3. Parytet złota (plus ewentualnie innych zasobów naturalnych) dla walut wymienialnych, międzynarodowych (którą może być na razie PLN, do czasu powstania jednej głównej międzynarodowej waluty). Dla waluty wewnętrznej, bezodsetkowej i niewymienialnej najlepszy byłby parytet gospodarczy (pokrycie pieniądza w realnych towarach i usługach). Wdrożenie tej drugiej waluty przyniosłoby ogromne oszczędności i zapewniło rozwój gospodarczy, wygranie konkurencji z międzynarodowymi korporacjami i międzynarodową lichwą (po wprowadzeniu także innych zmian- prawnych, podatkowych, reformie lub likwidacji ZUS).

  1. Dla uściślenia – uważam, że jedna waluta jest korzystniejsza niż setki rozdrobnionych walut wymienialnych- jak obecnie, bo np. nie trzeba ponosić kosztów przewalutowania czy byłaby mniejsza spekulacja, pod warunkiem, że waluta ta będzie mieć realne, mocne oparcie na realnych zasobach, będą jednakowe zasady jej emisji przez wszystkie państwa, by nie można jej drukować dowolnie dużo, maskując np. niewydolną politykę. Gdzie byłaby drukarnia, to sprawa drugorzędna, zwłaszcza w dobie walut elektronicznych. Służyłaby głównie do handlu międzynarodowego, podczas gdy waluta wewnętrzna – głównie do handlu wewnętrznego. Dziś różnice w sposobie, prawie do emisji pieniądza (w tym wysokości odsetek) przez bank centralny czy nieoficjalne układy dają znaczną przewagę firmom z jednego kraju nad firmami z innych. Nowe rozwiązania by tą nierówność znacznie ograniczyło.

 4. Zakulisowa sprzedaż broni Ukrainie.Idiota który gdzieś usłyszał o demokracji bezpośredniej.

 5. wódka po 2 złocisze to by był posłaniec i parytet ludzie chcą teraz wódki ,flaszka dwie na dzień a nie słuchać głupot

  1. Ja piję, bo nie mam nic innego do czegoś
   […]
   //
   SEJA – wytrzeźwiej i napisz coś mądrego jak już. Na razie masz odpoczynek do rana z pisaniem 😀

   Voyek – [Admin]

 6. Bóg ,honor ,ojczyzna i owszem ,ale tym Bogiem jestem JA .czyli Ja , Rodzina ,Honor i Ojczyzna to Jedno i nie zwalajmy winy na obcego Boga ,za nasze porażki…W mojej ankiecie wygrał Trader .ale niestety nie kandyduje więc stawiam na Pawła Tanajno .pozdrawiam

Comments are closed.