Warsztaty z Olgą Szwajgier

Serdecznie zapraszamy na warsztaty

„UWOLNIJ SWÓJ GŁOS

 z Olgą Szwajgier”

11-12 luty 2017

„Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.”

Olga Szwajgier

Te unikalne warsztaty to przede wszystkim radosne szukanie i odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji siebie,
oraz wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju.
Olga nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie – ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom.
Zajęcia składają się z wykładów, ćwiczeń głosowych oraz relaksacji. Nauka opiera się na instrumencie, jakim jest człowiek – na oddechu, mowie, śpiewie. To wiedza o powiązaniach z anatomią i centrami energetycznymi. Praca z ciałem i wyobraźnią.

ŚPIEW UCZY:

– świadomego bycia tu i teraz
– połączenia myśli, uczucia, słowa i działania
– pracy w rozluźnieniu
– akceptacji siebie i innych
– otwierania się na doświadczenie
– kreatywnego poszukiwania rozwiązań
– kontrolowania i przekształcania myśli
– kontaktu z sobą samym, ze swoimi uczuciami
– poczucia własnej wartości
– dzielenia się i przyjmowania
– radzenia sobie ze stresem

DLA KOGO SĄ TE ZAJĘCIA?
Zapraszamy przede wszystkim śpiewaków, aktorów, muzyków instrumentalistów, osoby śpiewające, chcące zacząć śpiewać, pracujące głosem oraz zainteresowane rozwojem osobistym i poszerzaniem swoich możliwości, które nie poznały jeszcze metody Olgi Szwajgier.
Osoby, chcące ponownie uczestniczyć w warsztatach Olgi również są mile widziane.

KTO PROWADZI?
Olga Szwajgier ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Stworzyła własną metodę pracy z głosem. Jest pedagogiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Musik w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall na koncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tytułem „Woman of the Year 1991/92” przez International Biographical Centre w Cambridge. Prowadzi autorską szkołę wokalną „Laboratorium głosu” z siedzibą w Krakowie.

Miejsce warsztatów : Hotel Ślęża Sobótka ( pod Wrocławiem) ul. Świętego Jakuba 4

Hotel Ślęża mieści się w samym Rynku przy ul. Świętego Jakuba 4, 30 minut samochodem z Wrocławia. Z dworca PKS jeżdżą autobusy z Wrocławia do Sobótki ok 50 min. Przystanek końcowy jest 2 minuty pieszo od rynku Sobótki, w którym mieści się Hotel Ślęża. Dla uczestników warsztatów Hotel Ślężą oferuje niższe ceny na noclegi:

Pokój 2 osobowy- 75 zł od osoby,
Pokój 1 osobowy 100 zł.

W kwotę wliczone jest śniadanie. Obiad- 25 zł, kolacja 25 zł od osoby.
Godziny zajęć:

sobota 11.00 – 17.00
niedziela: 10.00 – 16.00
Koszt uczestnictwa: 350 zł

Organizator: Fundacja RIAD
Wpłaty na konto nr:
45 1020 3714 0000 4702 0354 9565
wraz z dopiskiem:
Darowizna celowa – warsztaty Olgi Szwajgier

Informacje i zapisy:

tel.:  602 394 325,

e-mail: fundacjariad@gmail.com

Prosimy o przyniesienie wygodnego stroju na zajęcia, butelkę wody.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Wpłata zaliczki w wysokości 100zł stanowi o rezerwacji miejsca na warsztaty. Przed wpłatą zaliczki prosimy najpierw zadzwonić do organizatora warsztatów w celu potwierdzenia wolnego miejsca na warsztat. Zaliczka jest bez zwrotna.

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko osoby, która będzie uczestniczyć w warsztatach, nr tel. kontaktowy, termin i miasto, w którym będą odbywać się warsztaty. Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem uczestnictwa w warsztatach.