Niemcy – Dalsze uderzanie w wolności obywatelskie – Marcin Zaremba

3 thoughts on “Niemcy – Dalsze uderzanie w wolności obywatelskie – Marcin Zaremba

  1. Pan wypowiadający się na temat obostrzeń w Niemczech nie ma racji. Maski FFP2 nie są obowiązkowe w całych Niemczech. Wiem, że w Bawarii są obowiązkowe od 18 stycznia 2021. Ja mieszkam w Niedersachsen i u nas takiego obowiązku nie ma, podobnie jak w Bremen. Dodam również, że podczas gdy mówiono głośno, że przyłbice są w Niemczech zakazane, u nas w Niedersachsen były i są nadal dozwolone. Nie ograniczono też pojazdów w transporcie publicznym, a wręcz zwiększono, aby zachować większy dystans, ale żeby każdy mógł dojechać tam, gdzie musi.

    1. Witam. Wczoraj ogłoszono obowiązek masek FFP2 lub maski chirurgiczne i tak przedstawiłem to w wypowiedzi. Transport publiczny zostaje przeorganizowany na rzec pracy zdalnej, która będzie oczekiwana od pracodawców.
      Marcin Zaremba

  2. Witam
    Tak w Bawarii maski ffp2 są obowiązkowe dla ” petentów ” ale producent zastrzega sobie że można je nosić tylko 90 min dlatego pracownicy sklepów nie muszą ich nosić tylko mają obowiązek noszenia masek chirurgicznych. Nawet na drzwiach sklepowych są informacje – klient ppf2 -sprzedawca OP maske. Tu nie ma jedności w narodzie po pierwsze że to naród wielokulturowy. Pierwsze skrzypce grają tu Turcy uchodzcy, niemcy i reszta. A dzieci w szkołach są ćwiczenie czego mogą A czego nie każda dziecko które się wychyla A szczególnie w kl. 1-4 jest karane. Czyli w skrócie jak wychylisz łapkę poza ramy to dostaniesz w łeb. Ceny masek już spadły i kosz jednej to 1 eu. Ale jeśli nosisz ja niewłaściwie to wszyscy do okola zwracaja ci uwagę zarówno młodzi jak i starzy. Oni nie mają w genach tego co my.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *