O Stwórcy, wszechświecie, fizyce, etyce chrześcijańskiej i Chinach – Maraton z Sebastianem Pitoniem

5 thoughts on “O Stwórcy, wszechświecie, fizyce, etyce chrześcijańskiej i Chinach – Maraton z Sebastianem Pitoniem

 1. “Test na COVID-19 na smartfonie? To możliwe!” – (Tekst + Wideo) – 01-03-2021

  Być może wkrótce każdy z nas będzie mógł testować się dzięki… smartfonowi – Organoleptycznie.
  Francuzi opracowali prototyp.

  https://m.dw.com/pl/test-na-covid-19-na-smartfonie-to-mo%C5%BCliwe/av-56736619

  ——

  W opracowaniu prototypowego, szybkiego testu na Covid-19 – (w formie pendrive’a podłanczanego
  do smartfona) – ma swój udział ekspertka do spraw nanomateriałów (???)

  Prof. Sabine Szunerits

  sabine.szunerits@univ-lille. fr

  =======

 2. Ciąg
  I.W tym miejscu chciałbym Panią poprzeć jeśli chodzi o korzystanie z Telewizji i innych Mediów.
  II.Kiedyś w trakcie Filmu wyświetlano informacje kto jest Producentem, Producentem Wykonawczym i najważniejszym dla samego Filmu Reżyserem. Teraz pojawił się Realizator, Edytor i pojęcie Korekcja Barwna. Zauważyłem, że jeśli chodzi o korekcję barwną to kolor Czerwony zastępowany jest przez kolor Brązowy, kolor Żółty zastępowany jest przez kolor Brunatny, kolor Biały przez Écru a kolor Zielony przez kolor Niebieski. Te wtórne kolory jeżeli są autentyczne, jeżeli wystąpiły na planie nie są zastępowane. Czasami Filmy wyglądają jakby były monochromatyczne – jednobarwne brązowe najwyżej dwubarwne brązowe lub brunatne i szare tylko w różnych odcieniach. Czy Edytor a może i Realizator mają podobne zadania ale nie tylko w kwestiach zmieniania i doboru barw? Może także inne przeróbki? Jest tak głównie w Filmach, w Audycjach telewizyjnych nie zauważyłem.
  III.Filmy rekonstruowane cyfrowo są pozbawiane części orgyniału i skracane. Na ogół są pozbawiane autentyczny napisów końcowych. Są tylko informacje dotyczące wykonania wersji cyfrowej. Jeśli jest inaczej to wyjątkowo. Tu też następuje korekta cyfrowa, przynajmniej barwna.
  IV.Ktoś zapytał dla czego Niemcy, taki kulturalny i oczytany Naród, dopuścili się takich zbrodni.
  Właśnie dla tego. Kiedy pojawiły się Książki drukowane, były ze szmat lnianych i miały czarne litery, ewentualnie czerwone. Doszło do Wojny Trzydziestoletniej. Ktoś dostrzegł potencjał i papier ze szmat lnianych zastąpiono papierem z pulpy drzewnej. Książki nie tylko rozpadały się ale kartki „żółkły” czyli robiły się brunatne a nawet brązowe. Wtedy pojawił się nowoczesny Nacjonalizm, także jego ekscesy czyli szowinizm („co złego to nie my” tylko inni) a nawet nienawiść na tle rasowym, etnicznym i wyznaniowym. Tak doszło do różnych wojen ale przede wszystkim WWII (Drugiej Wojny Światowej).
  Teraz książki są płukane w roztworach, żeby nie rozpadały się ale czy nie brązowieją? Może książki z konopi, lnu najlepiej bawełny nie będą tak niebezpieczne.
  V.Jest i polski wątek. JKM Mieszko II Lambert otrzymał od Swojej Niemieckiej Przyjaciółki Księgę-Rękopis. Nie była zapisana złotymi zgłoskami-sylabami na zielonym tle a czarnymi lub czerwonymi literami na pergaminie. Książka musiała być ciekawa a nie tylko cenna bo zapewne często do niej sięgał, czytał ją. Skutek? Jeden: Mieszko II z niejasnych powodów stracił Milsko i Łużyce. Drugi: Nacisk „czarnych” czyli katolickiego Duchowieństwa stał się tak dotkliwy, że nastąpił Bunt rodzimej Ludności – Reakcja Pogańska Mieszko II stracił władzę a w końcu Państwo upadło a nawet rozpadło się.
  VI.Trzy barwy Czarna, Biała i Czerwona to tradycyjne barwy Niemiec wynikające z innych przyczyn ale czy barwy Czarna, Biała i Czerwona na Fladze III Rzeszy i „brunatne koszule” nie wynikają przypadkiem właśnie z tego co powyżej opisałem? Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos. 2021_03_01_15_36_ DanSelene-Devi_CG. (15:37). Dalszy
  {O Stwórcy, wszechświecie, fizyce, etyce chrześcijańskiej i Chinach – Maraton z Sebastianem Pitoniem
  2 marca 2021 niezaleznatelewizja.pl . REPETITIO MATER STVDIORVM EST. Piotr Jaworski_kefaa7, (JP) 2021_03_03_14_35_ Mi_t_wo_c_h_nen_CG. Upraszam Łaski Szanownych Państwa. (14:36).}

 3. Na 1000, 400 lat prawo do zabijania przez głowę rodziny i tak nie będzie zastosowane. Wszak matka Madzi zamordowała swoje dziecko i ci co pomordowali swoje dzieci i wrzucili do beczek po kapuście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *