Cel istnienia wszechświata, a cel mojego istnienia – Dr Tomasz Chałko – Australia

11 thoughts on “Cel istnienia wszechświata, a cel mojego istnienia – Dr Tomasz Chałko – Australia

  1. Wyjaśnijcie dokładnie Panowie co to jest miłość. Czy to sprawa feromonów czy innych rzeczy. Można “kochać” kobietę, dziecko, psa , kota, kanarka itd… CO TO JEST MIŁOŚĆ ???

  2. Pan Tomasz Chałko nie potrafi odpowiedzieć na bardzo ważne pytania zadawane przez Pana Janusza Zagórskiego. Pan Tomasz Chałko tkwi w mojej opinii po uszy w totalnie materialistycznej wizji świata z czego kompletnie nie zdaje sobie chyba sprawy. Drażni mnie ten jego mentorski ton wypowiedzi (tak to odebrałem), a przede wszystkim irytujące jest odpowiadanie na naprawdę inteligentne i ciekawe pytania Pana Janusza poprzez zadawanie kontr-pytań i strojenie pozy mędrca pouczającego kmiotka za jakiego być może uważa Pana Janusza i bardzo wielu innych “nieoświeconych w jego mniemaniu” ludzi żyjących na tym łez padole. Współczuję Panu Januszowi, że trafił mu się taki właśnie, skądinąd ciekawie zapowiadający się prelegent, jednak już po kilku minutach nie byłem w stanie słuchać tego mędrkowania. W życiu miałem okazję wysłuchać (lub przeczytać) wypowiedzi bardzo wielu mądrych ludzi, w tym także bardzo wielu naukowców (i to nawet z tytułami profesorskimi a nie tylko z tytułem doktora) w dziedzinie fizyki, chemii, biologii, medycyny ( i innych), którzy poruszając tematy świadomości, duszy, nieśmiertelności, Boga itd. itp. zachowują daleko idącą powściągliwość oraz mają postawę świadczącą o wielkiej pokorze wobec wielkich pytań dotyczących sensu życia, celu istnienia wszechświata, sensu istnienia. Rzucanie co drugie zdanie nieco napuszonych mądrości w stylu np. ile to my mamy tych elektronów we wszechświecie czy też jak długo one będą “żyć” itd. , obserwując jednocześnie reakcję rozmówcy czy zrobiliśmy dostatecznie duże i powalające wrażenie jest po prostu irytujące i śmieszne. Radziłbym Panu doktorowi przewartościować fundamenty swojej jednak bardzo materialistycznej (w mojej opinii) wiedzy zanim zacznie wypowiadać się na tematy świadomości, duszy itd. a od rozważenia istnienia co najmniej kilku innych poziomów istnienia materii (niedostępnych naszym zmysłom i naszej aparaturze naukowej na naszym poziomie materii) rozpocząłbym te (pilne !) prace domowe przewartościowania chociaż części swoich poglądów oraz nabycia umiejętności krytycznego spojrzenia na siebie samego jako naukowca za jakiego się uważa.

  3. Witam serdecznie gościa NTV i p. Janusza bardzo ciekawe spotkanie proszę o następne. Jestem wdzięczna za wspólnie spędzony czas.

  4. Ciężko się słuchało tonu głosu PANA Tomasza, ale jestem pod wielkim wrażeniem do jakich wniosków doszedł. Mnie ten wywiad bardzo się podobał i przekonał mnie. Teoria wolnych elektronów mających pamieć jest dla mnie interesująca i odkrywcza.

  5. Nakierujcie mnie proszę na bezpłatny polskojęzyczny audiobook Misja czytany pzrez żywą osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *