AlterTube – wirtualna ale rzeczywista przestrzeń wolności słowa – Jarosław Kasprzak

11 thoughts on “AlterTube – wirtualna ale rzeczywista przestrzeń wolności słowa – Jarosław Kasprzak

 1. Szanowni twórcy Niezależnej Telewizji
  Zaimplementujcie na swojej stronie funkcje zmiany jakości wyświetlanych filmów oraz prędkości wyswietlanych filmów. Przydałaby się również funkcja oglądania programu w okienku. Audycje które prezentujecie na tej stronie są nadawane w różnej jakości (rozdzielczości), najczęściej odpowiedniej dla średniej jakości połączenia ale zdarzają się również w jakości Full HD których oglądanie przez mobilny Internet to katorga. Funkcje o których wspomniałem z powodzeniem funkcjonują na Youtube a także innych stronach które wyświetlają filmy.

  Z wyrazami szacunku
  Jan

  1. Potwierdzam. Poza miastem nie ma internetu na kablu,a jesli to niewiele.U mnie prawie wszystkie filmy mulą.

   Co do zamienników za Youtube- jest przecież Rumble, dobrze działa.

 2. Idea utworzenia niezależnej platformy jest słuszna. Pojawia się jednak pewien problem. A są nim służby spec. Bardzo często Youtube czy Facebook krytykowane są za cenzurę którą samodzielnie wprowadzają na własnych platformach. Często cenzura ta inicjowana jest przez użytkowników tych platform – chodzi o fałszywe monity o naruszeniu regulaminów czy innych norm. Jest jeszcze trzecia możliwość o której bardzo rzadko się wspomina czyli służby spec. Ich zainteresowanie się działalnością która jest sprzeczna z ogólno pojętym interesem lub po prostu skupia w okół siebie duzo uwagi innych ludzi jest oczywista. Mają one (jak chcą) ogromny wpływ na to co jest wyświetlane oraz mają odpowiednie metody aby “nakłonić” właściciela platformy do określonych działań. Obawiam się czy jeżeli serwery zlokalizowane będą w Polsce któregoś ranka grupa smutnych panów nie przyjdzie i nie wyciągnie wtyczki rekwirując na długie miesiące cały sprzęt. Poza tym lokalizacja w innych krajach również nie jest gwarancją swobody. Przypomnę tu o ustawach mających rzekomo walczyc z cyberprzestepstwami dających możliwość blokowania “niechcianych” serwisów internetowych. Powiecie że można skorzystać z programów VPN. Oczywiście że tak ale przecież miała to być platforma łatwo dostępna bez skomplikowanych dodatkowych narzędzi. Wspomnę tylko że w Chinach mimo cenzury również można dostać się do światowego Internetu dzięki VPN ale tamtejsi obywatele z tego nie korzystają. Raz że niewiele jest osób które wie jaak to zarobić, dwa jest to niewygodnie (skomplikowane) dla większości użytkowników. Wiadomo że lepiej wsiąść do samochodu i nacisnąć przycisk Start niż szukać tej stacjki i majstrować w niej kluczykiem. Problemem współczesnego świata jest chęć posiadania przez odpowiednie osoby i instytucje kontroli nad wszystkim. Mimo wszystko życzę aby wasz pomysł się ziscił.

  1. “Wyciekły dane tysięcy policjantów – Nazwiska, numery telefonów, PESEL-e, e-maile, dokładny adres miejsca pracy” – (20-04-2021)

   …Każdy mógł pobrać plik zawierający dane osobowe ponad 20 tys. funkcjonariuszy publicznych, m.in. policjantów, celników, strażaków, pracowników Służby Ochrony Państwa.

   Niebezpiecznik.pl podaje, że plik Excel zawierał dane osobowe ponad 20 000 funkcjonariuszy publicznych; policjantów (także z CBŚP), celników, pracowników Służby Ochrony Państwa, Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej (także ochotniczej), Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei czy Służby Więziennej.

   W środku nazwiska, numery telefonów, PESEL-e, e-maile (służbowe lub prywatne) a także dokładny adres miejsca pracy…

   https://nczas.com/2021/04/20/wyciekly-dane-tysiecy-policjantow-nazwiska-numery-telefonow-pesel-e-e-maile-dokladny-adres-miejsca-pracy/

   “Państwo z dykty i kartonu – Konfederacja o gigantycznym wycieku danych z RCB” – (21-04-2021)

   https://nczas.com/2021/04/21/panstwo-z-dykty-i-kartonu-konfederacja-o-gigantycznym-wycieku-danych-z-rcb-video/

 3. YouTube dzisiaj wywalił mi komunikat o personalizowaniu reklam i to, co mnie oburzyło: jest tylko do kliknięcia “zgadzam się “, a nie ma “nie chcę”. Oni chyba chcą pozbyć się widzów i usiłują nas przegonić.

 4. Podzielę się jeszcze moją obserwacją z YT. Wpisałam do ich wyszukiwarki NTV, żeby was znaleźć, ale wyrzuciło mi mnóstwo obcych kanałów – jakieś arabskie, indyjskie czy pakistańskie… w każdym razie egzotyczne, a was nie było. Tak sobie myślę, że jak sobie policzyli swoimi algorytmami, że taka nazwa ma dobre zasięgi i jeszcze uwzględnili np. wiek, płeć, to mieli ofertę dla klienta: chcesz mieć kanał o dobrych zasięgach? nazwij go NTV. A was pogonili. Taką sobie teorię obmyśliłam. Pozdro:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *