Chłopcy z lasu – zaglądamy w głąb partyzanckiej historii oby się nie musiała powtórzyć

9 thoughts on “Chłopcy z lasu – zaglądamy w głąb partyzanckiej historii oby się nie musiała powtórzyć

  1. HANDEL RAKAMI W POLSCE
   Czy handel rakami w Polsce jest legalny?
   Tak. Sprzedawca musi posiadać status hodowcy.
   Do hodowli raków można wykorzystać wszelkiego rodzaju zbiorniki wodne.
   Takie jak stawy, rowy, zbiorniki przeciwpożarowe, zalane wykopaliska.
   Głębokość pojemników wodnych powinna być zbliżona do stawów wykorzystywanych do hodowli karpia, czyli około 1, 5 – 2, 0 m. Taka głębokość zapewnia bezpieczne zimowanie raków.
   NARYBEK RAKA
   https://www.google.com/search?client=ms-opera-mini-android&sxsrf=ALeKk02dLYFRvRle-tztTMIbk1jWTk7hmg%3A1624010097962&q=narybek+raka&oq=NARYBEK+RAKA&aqs=heirloom-srp.0.0l2
   RAK SZLACHETNY
   http://www.pankarprybacy.pl/forumrybacy2011/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=9874
   RAK BŁOTNY
   http://www.pankarprybacy.pl/forumrybacy2011/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=10867

 1. “Jak Się Żyje Na POLSKO-Rosyjskim Pograniczu” – (Wideo z 16-06-2021)

  Nas wielka polityka nas nie interesuje. Chcemy żyć po swojemu. Rosji się nie boimy – mówią mieszkańcy pogranicza polsko-rosyjskiego.
  Kiedy w lipcu 2016 roku kończył się szczyt NATO i bez żadnych incydentów mijały Światowe Dni Młodzieży, mieszkańcy Gołdapi, Bartoszyc, Węgorzewa, Braniewa, ale też maleńkich wsi przygranicznych jak Ostre Bardo, Żywkowo, Mażucie czy Asuny zastanawiali się, kiedy zostanie przywrócony mały ruch graniczny. Jarosław Zieliński, ówczesny wiceminister MSWiA tłumaczył jednak, że “nie ustały obawy związane z naszym bezpieczeństwem”.
  Ruchu nie przywrócono do dziś. Od 15 marca 2020 roku – już z powodu pandemii – ruch turystyczny praktycznie zamarł.

  https://m.dw.com/pl/jak-si%C4%99-%C5%BCyje-na-polsko-rosyjskim-pograniczu/av-57878870

  ====

 2. “Prasa o Szczycie NATO – Sojusz Odżył” – (15-06-2021)

  Już kilka lat temu zaczął się powrót do obrony terytorium Sojuszu – pisze „Frankfurter Algemeine Zeitung”. „Kampania Putina na wschodniej flance nie pozostawiła aliantom praktycznie żadnego wyboru. NATO zanikłoby jako siła porządkująca w Europie, gdyby nie zareagowało na aneksję Krymu i wojnę w Donbasie. Sytuacja jest nieco inna w przypadku Chin”. Komentator dziennika zwraca uwagę, że nie ma wątpliwości, iż strategiczna ekspansja Pekinu coraz bardziej koliduje z interesami Zachodu, dlatego poruszono tę kwestię już na szczycie G7. Ale NATO jest jednoznacznie sojuszem Europy i Ameryki Północnej. W Azji, gdzie zbrojenia Chin są już realnym problemem, (NATO) nie ma nawet członków.
  Sojusz musi być jednak szybszy i inteligentniejszy.

  https://m.dw.com/pl/prasa-o-szczycie-nato-sojusz-od%C5%BCy%C5%82/a-57892595

  ====

 3. “Szczyt G7 – Czego Unia Chce Od Bidena” – (11-06-2021)

  Skoncentruję się na czterech dziedzinach, w których współpraca grupy G7 jest szczególnie potrzebna.
  To sytuacja zdrowotna, współdziałanie w polityce zagranicznej m.in. w sprawie Rosji i Chin, zmiany klimatyczne i opodatkowanie korporacji międzynarodowych – powiedział Charles Michel, szef Rady Europejskiej, przed szczytem w Kornwalii.

  https://m.dw.com/pl/szczyt-g7-czego-unia-chce-od-bidena/a-57851535

  ====

 4. “Ten Kraj w Przypadku Współczesnej Wojny Pokonałby Bundeswehrę – Szokujące Twierdzenia Niemieckich Ekspertów” – (16-06-2021)

  Ostatnia wojna w Górskim Karabachu, w której Azerbejdżan pokonał wojska Armenii jest dla ekspertów polem obserwacji nowych technik walki, które mogą nadejść. Od pierwszych dni konfliktu wyższość armii Azerbejdżanu była oczywista. Uwagę zwraca w tym konflikcie masowe użycie dronów bojowych, które pogrążyły Ormian.
  Przewagę Azerów udowodniły w szczególności tureckie drony Bayraktar TB2 oraz środki walki elektronicznej. Udało im się np. zneutralizować ormiańską obronę przeciwlotniczą. Do tego doszły działania sił specjalnych, a także wykorzystanie najemników zwerbowanych dzięki pomocy Turcji z syryjskich ugrupowań, co miało podobno efekt psychologiczny.

  Po analizie wojny o Górski Karabach, niemiecki Instytut Obrony i Studiów Strategicznych (GIDS), który pracuje dla Bundeswehry, ocenił, że armia niemiecka nie poradziłaby sobie z tym przeciwnikiem wiele lepiej niż Armenia.
  Podpułkownik Michael Karla, eksperta z GIDS podsumował: „ujmując to w sposób bardzo radykalny, gdyby Bundeswehra musiała walczyć z Azerbejdżanem w tym konkretnym konflikcie, nie miałaby wielkich szans. (…) Dzięki zastosowanym systemom uzbrojenia, takim jak drony bojowe i pociski samonaprowadzające się, nie bylibyśmy w stanie odpowiednio się obronić. Niewystarczające byłyby zdolności obrony powietrznej”.
  Tego typu drony osiągnęłyby cele – dodał ekspert, niszcząc np. formację broni pancernej. Ppłk Karla postulował zwiększenie komplementarności sił powietrznych i lądowych, szczególnie w dziedzinie walki z dronami oraz zapewnienie Bundeswehrze najnowocześniejszych technologii do przeciwdziałania nowym zagrożeniom…

  https://nczas.com/2021/06/16/ten-kraj-w-przypadku-wspolczesnej-wojny-pokonalby-bundeswehre-szokujace-twierdzenia-niemieckich-ekspertow/

  ====

 5. “PRZYDATNE WĘZŁY TURYSTYCZNE, SURVIVALOWE, SYBERYJSKI, BUCHTA, SKRAJNY TATRZAŃSKI, RATUNKOWY, PRUSIK” – (Wideo)

  KROK PO KROKU
  Zestaw węzłów przydatnych w terenie, w tym jak wiązać węzły żeglarskie, harcerskie, survivalowe i wspinaczkowe (górskie) pomocne w amatorskiej turystyce i nie tylko. Jak rozpiąć tarpa czy naciagnąć linkę (węzeł syberyjski/ewenków), jak złożyć i przechowywać (buchta) czy przymocować/zacumować (skrajny tatrzański/ratunkowy/cumowniczy) czy prusik.

  https://www.youtube.com/watch?v=VuXdaXIsExg

  ====

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *