W jakiej formie prawnej w przyszłości ma działać E-Parlament

23 thoughts on “W jakiej formie prawnej w przyszłości ma działać E-Parlament

 1. Dzień dobry Państwu,

  Wspaniała dyskusja – dziękuję. Ja jednak jako człowiek związany ze środowiskiem i zatroskany o tę wspaniałą inicjatywę pragnę zwrócić Państwa uwagę na to co się dzieje w Krakowie. A mianowicie Pan Patryk z sejmiku krakowskiego na koordynatora przepycha swoją nową partnerkę Panią Karolinę. Mówimy odzyskać Polskę… A tutaj w białych rękawiczkach mamy doczynienia z kumoterstwem na szeroką skalę. Jak można osobę która pojawiła się miesiąc temu w organizacji odrazu mianować i wysuwać jej kandydaturę na koordynatora? Nic o tej Pani nie wiemy pięknie mówi, pięknie wygląda ale słyszymy że środowiska że przyczyniła się do tragedii wielu rodzin nie spłacając zaciągniętych wiele lat temu zobowiązań. I ja się pytam tutaj… czy sprawy osobiste Pana Patryka są ważniejsze od wartości moralnych którymi powinniśmy się kierować? Czy taka osoba powinna być twarzą e-parlamencie w Krakowie? Pozdrawiam Państwa i

  1. Z tej strony ekranu Jan Pawłowski z sejmiku krakowskiego.Dyskusja bardzo dobra. Co do Pani Karoliny: nie znam tej Pani,ale 2 osoby mi ją zarekomendowały.Nie trzeba oceniać osoby na podstawie niesprawdzonych informacji (chyba,że sa sprawdzone-ale nie na zasadzie,ze ktos komus cos powiedzial, tylko fakty-podobnie,jak np.u prokuratora).Pana Patryka nie znam.Jeśli w/w Pani nie sprawdzi sie zawsze można ją odwołać.Przy czym musi mieć świadomość konsekwencji jeśli ciś nabroi 🙂
   Pozdrawiam.

  2. Odnośnie powyższych anonimowych zarzutów. Nazywam się Karolina Górecka I jestem tymczasową opiekunką Sejmiku Krakowskiego, razem z Jankiem Góralem i Patrykiem Gustakiem. Razem z Patrykiem podjęliśmy decyzję o podjeciu tej odpowiedzialności na mocy serca. Siedzieliśmy wtedy obok Siebie – kiedy Janusz zapytał kto zgłasza się ją opiekuna obydwoje poczuliśmy, że to nasza prawda na ten moment: powiedziałam do Patryka “Jak się zgłosisz, ja Cię wesprę jako Kobieta. “Wstaliśmy obydwoje i tak idziemy do tej pory, z mocnym oparciem w doświadczeniu I wiedzy Janka Górala. Karolina pojawiła się na pierwszym zorganizowanym przez nas spotkaniu Sejmiku Krakowskiego. W mocnej obstawie mądrych kobiet od razu wywarła na nas dobre wrażenie, przede wszystkim widać było harmonię między sercem, a umysłem, dwoma jakościami, które w moim odczuciu powinny się teraz połączyć. Od tego momentu Karolina działa z nami bardzo aktywnie we wszystkich pracach Sejmiku, hojnie dając swój czas, umiejętności merytoryczne, organizacyjne, stabilna i konsekwentna w swojej decyzji współtworzenia Sejmiku Krakowskiego. Przede wszystkim jest jednak wspaniałym człowiekiem o czystych intencjach, odwadze i sile ducha. Cieszę się że współtworzę E-parlament, jeszcze bardziej jednak cieszę się że poznaję takich ludzi jak Karolina, Patryk, Janek…I Wszyscy, których mam na myśli. Idziemy dalej RAZEM.

 2. Dzień dobry wszystkim, odnosząc się do dyskusji powiem tylko tyle że dla naszej sprawy wolałbym aby pierwszy komentarz opisujący kumoterstwo jak słusznie wskazano oraz zobowiązania pieniężne u wierzycieli okazały się nieprawdziwe.

  Jednak muszę wszystkich zmartwić że to prawda, zadałem sobie trudu i sprawdziłem to. Na tej Pani ciążą duże zobowiązania finansowe wobec wierzycieli i to bez odsetek. Pani dobrze się ukryła na kilka lat aż tu nagle wypłynęła w e-parlamencie. To smutne że osoba ta wykorzystuje ponownie naszą działalność dla swoich celów. Dlatego kierowany rozumem proponuję mocno weryfikować nowych członków a tym bardziej ubiegających się o stanowiska. Pozdrawiam.

  1. Troche dziwne,ze ta Pani teraz pokazuje sie publicznie,kandydujac na funkcje publiczna-nieprawdaz? Uciekajacy przed wierzycielami dluznik tak ne robi.Ale dobrze, jesli macie lepsza wiedze, to nie bede sie sprzeczal.Chodzi jedynie aby nie oceniac kogos niesprawiedliwie i sprawdzic zrodla info.Zrodla-nie samo info.Pozdrawiam.

  2. …Przy czym najwiekszym dluznikiem narodu jest polski rzad.I jakos nikt z rzadu nie ucieka przed narodem.Jakie dlugi?A za reprywatyzacje,nigdy nie zrealizowana-cirka 200 mld zl (stan na rok 2004), i to bez odsetek i bez utraconych korzysci.Nie mylic z gruntami warszawskimi i tymi aferami.

 3. Mam prośbę aby nie rozmydlać tematu Panie Janie… co robi od wielu lat polski rząd doskonale wiemy i niestety czujemy to na własnych plecach. Dlatego też ta wspaniała inicjatywa e-parlamentu. Ale nie można czegoś budować skoro od samego początku Pan Patryk opiekun sejmiku krakowskiego pcha na stołek Panią Karolinę która jeszcze do tego ma inne problemy.
  Słusznym jest co pisał jeden z Panów powyżej w komentarzach aby może weryfikować członków bo myślę że to nie pierwsza i nie ostatnia taka osoba ponieważ się powiększamy i rosną struktury. Ale dla kumoterstwa oraz krzywdy ludzkiej nie powinno być tutaj miejsca.

  Pozdrawiam
  Krystyna

  1. Jasne,ze nie powinno byc kumoterstwa i nieuczciwych osob.Mam tylko watpliwosci czy Pani Karolina została dokładnie i wiarygodnie sprawdzona.Wielokrotnie w zyciu spotkalem sie z powierzchownym schematycznym dzialaniem.A dokladne sprawdzenie jest trudne.

  2. Witam ponownie. Po zasiegnieciu info w srodowisku sejmiku krakowskiego (nie podam na tej stronie kto konkretnie, moze kiedys na spotkaniu) stwierdzam,ze nie ma zadnych podstaw do wyrazania zlej opinii o Pani Karolinie. Ja na nia bede glosowa,a co zrobia inni-nie moja sprawa.Pozdrawiam.

 4. Skoro tak pragniecie demokracji, to dlaczego tak bardzo dążycie do republiki? Osobiście jestem wrogiem republiki(rzeczypospolitej). Dlatego nie biorę udziału we wszelkich wyborach w których wybierani są tzw. rządzący.

 5. Dzień dobry, Panie Janie muszę przyznać że słabo Pan zbiera te informacje… Najpierw nie znał Pan Pana Patryka opiekuna sejmiku krakowskiego…z którego to sejmiku tak Pan zasięgał informacji.
  A przypomnę że w tym też sejmiku Pan Patryk uprawia kumoterstwo obsadzając stołek Panią z którą jest obecnie w związku – Panią Karoliną. A po drugie prościej zapytać Panią Karolinę o wierzycieli ponieważ ja dotarłam do co najmniej dwóch osób które potwierdzają brak spłaty zobowiązań zaciągniętych przez Panią Karolinę. Pozdrawiam

  1. Nigdzie nie napisalem,ze mam informacje od pana Patryka, bo tak nie jest. Mam od innej osoby. Prosze nie insynuowac rzeczy nieistniejacych.

 6. Odnośnie powyższych anonimowych zarzutów. Nazywam się Karolina Górecka I jestem tymczasową opiekunką Sejmiku Krakowskiego, razem z Jankiem Góralem i Patrykiem Gustakiem. Razem z Patrykiem podjęliśmy decyzję o podjeciu tej odpowiedzialności na mocy serca. Siedzieliśmy wtedy obok Siebie – kiedy Janusz zapytał kto zgłasza się ją opiekuna obydwoje poczuliśmy, że to nasza prawda na ten moment: powiedziałam do Patryka “Jak się zgłosisz, ja Cię wesprę jako Kobieta. “Wstaliśmy obydwoje i tak idziemy do tej pory, z mocnym oparciem w doświadczeniu I wiedzy Janka Górala. Karolina pojawiła się na pierwszym zorganizowanym przez nas spotkaniu Sejmiku Krakowskiego. W mocnej obstawie mądrych kobiet od razu wywarła na nas dobre wrażenie, przede wszystkim widać było harmonię między sercem, a umysłem, dwoma jakościami, które w moim odczuciu powinny się teraz połączyć. Od tego momentu Karolina działa z nami bardzo aktywnie we wszystkich pracach Sejmiku, hojnie dając swój czas, umiejętności merytoryczne, organizacyjne, stabilna i konsekwentna w swojej decyzji współtworzenia Sejmiku Krakowskiego. Przede wszystkim jest jednak wspaniałym człowiekiem o czystych intencjach, odwadze i sile ducha. Cieszę się że współtworzę E-parlament, jeszcze bardziej jednak cieszę się że poznaję takich ludzi jak Karolina, Patryk, Janek…I Wszyscy, których mam na myśli. Idziemy dalej RAZEM.

 7. Karolina, [04.10.21 22:28]
  [In reply to Vita May]
  Napisałam taką odpowiedź, ale nie mogę jej opublikować – otrzymuje komunikat, że wygląda to na duplikat komentarza, który już został opublikowany, może komuś się uda? – pod moim imieniem i nazwiskiem: “Odnośnie powyższych anonimowych zarzutów. Nazywam się Karolina Górecka I jestem tymczasową opiekunką Sejmiku Krakowskiego, razem z Jankiem Góralem i Patrykiem Gustakiem. Razem z Patrykiem podjęliśmy decyzję o podjeciu tej odpowiedzialności na mocy serca. Siedzieliśmy wtedy obok Siebie – kiedy Janusz zapytał kto zgłasza się na opiekuna obydwoje poczuliśmy, że to nasza prawda na ten moment: powiedziałam do Patryka “Jak się zgłosisz, ja Cię wesprę jako Kobieta. “Wstaliśmy obydwoje i tak idziemy do tej pory, z mocnym oparciem w doświadczeniu I wiedzy Janka Górala. Karolina pojawiła się na pierwszym zorganizowanym przez nas spotkaniu Sejmiku Krakowskiego. W mocnej obstawie mądrych kobiet od razu wywarła na nas dobre wrażenie, przede wszystkim widać było harmonię między sercem, a umysłem, dwoma jakościami, które w moim odczuciu powinny się teraz połączyć. Od tego momentu Karolina działa z nami bardzo aktywnie we wszystkich pracach Sejmiku, hojnie dając swój czas, umiejętności merytoryczne, organizacyjne, stabilna i konsekwentna w swojej decyzji współtworzenia Sejmiku Krakowskiego. Przede wszystkim jest jednak wspaniałym człowiekiem o czystych intencjach, odwadze i sile ducha. Cieszę się że współtworzę E-parlament, jeszcze bardziej jednak cieszę się że poznaję takich ludzi jak Karolina, Patryk, Janek…I Wszyscy, których mam na myśli. Idziemy dalej RAZEM.”

 8. Jestem w sejmiku krakowskim od spotkania założycielskiego. Potwierdzam wszystko to co powyżej wklejona wiadomość Karliny Góreckiej. Jeśli chodzi o promowanie Karoliny Kowalowskiej na koordynatora przez Patryka.- Mam prawo powiedzieć ze to największe kłamstwo , Karolinka sama zgłosiła się na koordynatora, po tym jak dotychczasowi opiekunowie ogłosili że nie będą kandydować , Powstała luka którą zapełniła Karolinka. Jeśli chodzi o romans pani Karoliny i Patryka to nie widzę tu niczego złego że dwoje młodych ludzi się poznaje i zakochuje w sobie. To nie ma nic wspólnego z naszym e- parlamentem. Ta wiadomość jest dla mnie hejtem , gdyż spotykam się dość często tak z Karoliną jak i Patrykiem. Nie widzę niczego co mogłoby w ich zachowaniu zaszkodzić naszemu sejmikowi. Wręcz przeciwnie. My wolni ludzie mamy otwarte serca wszyscy i nie ma w tym nic zdrożnego . Wspomagamy się na wzajem i to jest piękne . Jeśli i chodzi o długi Karoliny to też takich spraw nie powinno się wyciągać na światło. Po pierwsze ta informacja nie jest poparta żadnym dowodem. Po drugie nawet jeśli tak by było, to od tego są sądy a nie wypisywanie bzdur na forum publicznym. Prawie każdy ma jakieś zobowiązania finansowe. Wiele firm padło i pada właśnie z takich powodów. Nawet jeśli Karolina ma jakieś zobowiązania to jest jej indywidualna sprawa. Oświadczam że Karolina jest wspaniałą, piękną osobą nie tylko zewnętrznie, lecz przede wszystkim wewnętrznie . Przykro mi bardzo że w naszej krakowskiej społeczności jest osoba która chce nas zniszczyć nie ujawniając się . A niby taki zatroskany sprawą . ZATROSKANY . SKORO JESTEŚ TAK ZATROSKANY SPRAWĄ TO PRZYJDZ NA NASZE SPOTKANIE KTÓRE ODBYWA SIĘ CO TYDZIEŃ I POWIEDZ NAM TO W OCZY .
  Ryszard Kamiński

 9. Szanowni Państwo.
  Dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Nie sądziłam, że wywołam tyle emocji, bardzo ciekawie móc się temu przyjrzeć. Myślę, że warto wspomnieć o tym szerzej. Może jakiś program telewizyjny na temat mojej osoby skoro jestem tak interesującym przypadkiem? Z radością przyjmuję te energie i przekształcam w to co najlepsze dla mnie i działalności sejmiku.
  Co do kumoterstwa, nie wiem czy się nam opłaci biorąc pod uwagę, że to działalność pro społeczna. Ale kto wie, skoro Państwo tak uważacie.
  Pragnę także dokończyć wątek, mówiąc że w tym kraju jak i innych UPADŁOŚĆ, którą ogłosiłam popełniając błędy młodości i naiwnie ufając osobom Państwa pokroju, jest LEGALNA i pozwala zacząć z czystą kartą. I tak właśnie czynię. Dziękuję również za stwierdzenia, że ładnie mówię i wyglądam. Przyjmuję komplementy z radością.
  Wszystkiego dobrego!

  1. DO WSZYSTKICH ZARZUCAJACYCH PANI KAROLINIE DLUGI:

   PO STWIERDZENIU PRZEZ SĄD UPADŁOŚCI DŁUGI ZNIKAJĄ !!!!!!!

   Mam nadzieje,ze to zamyka temat długów raz na zawsze.

   Ende!!!

 10. Odnosze sie do powyzszych komentarzy: Wszystkie umieszczone opinie sa anonimowe – uniemozliwiaja dojscie do zrodla informacji i tych tzw. “pokrzywdzonych” przez kandydatke na koordynatora naszego Sejmiku. Jezeli postawione tutaj zarzuty sa prawdziwe, prosze o ujawnienie nazwisk, aby mozna bylo zweryfikowac Panstwa zarzuty Jesli natomiast CELEM Panstwa jest swiadome rozpowszechnianie falszywych informacji, to przypominam, ze jest to czyn karalny i w tym przypadku prosze bezwzglednie o USUNIECIE POSTOW. Kodeks karny mowi: Dz.U.2020.1444 t.j. | Akt obowiązujący od 22 czerwca 2021 r.
  Art. 212. [Zniesławienie]
  § 1.
  Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

  § 2.
  Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  Eva Gamroth, Sejmik Krakowski, E-Parlament

 11. Wszelakie “troskliwe” komentarze dotyczace Karoliny nie mają tu racji bytu. Po pierwsze – chcialam przypomnieć o wyborach na zasadach demokracji. Po drugie – prywatne zobowiazania finansowe nie maja związku ze sprawą i nie powinny nikogo interesować. Powyższe nieuzasadnione argumenty niezbyt dobrze świadczą, ale o samych komentujących, niestety .

 12. Droga Społeczności,

  od samego początku pro publico bono wspieram inicjatywę E-Parlamentu jako Opiekun Tymczasowy wraz z Karoliną Górecką i Janem Góralem oraz wspaniałym Teamem Grupy Kreatywnej w Krakowie wkładając w to czas, energię, serce i umysł. Tylko nieliczni, pomimo zachęt zgłosili swoje kandydatury na koordynatorów. Tak też poznałem mój największy Skarb- Karolinę, którą pokochałem jako niezależną, ambitną i mądrą Kobietę- /niezależną bo podejmuje decyzje sama; ambitną, bo zgłosiła się do wymagającej roli; mądrą- bo przeszła trudną drogę; Kobietę przez wielką literę- bo zna swoją prawdziwą wartość w „męskim świecie”/. Ostatecznie to Krakowianie w duchu demokracji bezpośredniej zadecydują komu chcą zaufać. Osobiście nie oddaję głosu i propaguję żadnego kandydata, a prywatnie wolałbym mieć więcej czasu dla nas razem. Dzielimy się naszym szczęściem i zachęcamy do współdziałania.

  Miłości w Wolności sobie i Państwu życzę,
  pełen nadziei
  P. W. G.

 13. Drodzy państwo.Znam Karolinę bardzo dobrze.To ja zaprosiłam Karolinę na pierwsze spotkanie i sama widząc jej zaangazowanie namawiałam do kandydowania na koordynatora.Smutno obserwować takie ataki.Swiadcza o poziomie jaki dana osoba reprezentuje a i o tym że zupełnie nie zna idei którą nam przyświeca.Zbudowane jest to na takich zasadach że wszelkie zarzuty o kumoterstwo jaki obsadzenie stołków są poprostu śmieszne.Jak każdy kto naprawdę zna zasady wiecie że nie idą za tym żadne korzyści osobiste a tym bardziej finansowe.Nikt nie jest decyzyjny bo wybiera się wiekszoscia.Jestem dumna ze Karolina jest jednym z moich przyjaciół.To cudowna osoba o wysokiej świadomości i wibracjach i do tego świetny organizator. Nieprawda jest by ukrywała się kiedykolwiek przed kimkolwiek jaki to by unikała zobowiązań.Jak sama wspomniała błędem można by nazwać to że zbytnio zaufała niewłaściwym osobom.Dlugi nie stanowią o tym jaka ktoś jest osobą.Dobitnym tego przykładem jest mnóstwo osób.Czesto odważnych,uczciwych i z zasadami i to właśnie jest przyczyną że wielu z nich obecnie ma dlugi.Od zwykłych ludzi którym nie starcza na płacenie rachunków i na życie równocześnie po przedsiębiorców którzy wykazywali się odwagą i uczciwością prowadząc swe interesy,otwierając lokale itd. Że smutkiem obserwuje że wiele osób mimo że podchwyciło idea Janusza to nie rozumie najważniejszego. By stworzyć coś nowego trzeba tworzyć na innych energiach niż dotychczas,na innych wibracjach.Na szacunku,pokoju,miłości,jedności,poszanowaniu wolnej woli i wartości każdej istoty.Tylko wtedy mamy szansę.Na innych energiach były oparte dotychczasowe systemy. I chcąc tworzyć na tych samych można stworzyć dokładnie to samo nawet jeśli pozornie będzie czymś innym.Czy to komunizm czy demokracja czy kapitalizm,totalitaryzm itd.energie były te same. Brak szacunku do innego człowieka,jego woli,władza,poczucie wyższości,atakowanie, dyskredytowanie,ocenianie, agresja itd.itd.Jesli ktoś chce budować na tym samym nie ma szans.Kazda osoba jest ważna i każda ma prawo dołączyć.My zmieniamy świat miłością i światlem.To szczególnie ważne by osoby które tworzą organizują rozumiały to i to wybieraly. Wierzę że zarówno Janusz i Karolina będę nas dalej wspierać swoim Swiatlem bo oboje nim intensywnie promieniują.Wazne dla nas i dla tego co tworzymy jest zarówno wasze Światło jaki wasza mądrość.Pamietajcie kochani widzimy w innych tylko to co mamy w sobie a czego dostrzec nie chcemy. Inni są tylko dla nas zwierciadłem.Widzialam że to co tworzymy jest w Boskim planie i widziałam również że tylko to możliwe tylko na innych wibracjach.Dlatego proszę odpuście atakowanie,ocenianie i osąd. A Janusza i Karolinę bardzo proszę działajcie z nami dalej. Takie osoby jak wy są dla wszystkich szczególnie ważne. Tylko światło rozprasza ciemność.Jestem wdzięczna za was i za całą cudowna grupę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *