Telemost – Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy

10 thoughts on “Telemost – Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy

  1. Ruch Wolnych Ludzi nie potrzebuje lidera! – jak jeden z rozmówców twierdzi. Lidera można zmienić, może go zabraknąć i przez to można zmienić kierunek działań uchu, nawet o 180 stopni! Celem ruchu Wolnych Ludzi, eParlamentu i innych tego typu działań jest nauka niezależnego myślenia, niezależnej analizy danych, podejmowania niezależnych decyzji i osobistej odpowiedzialności za swoje decyzje. Tego mamy się nauczyć – NIEZALEŻNOŚCI, a nie podążanie za jakimś liderem!!! Zgadzam się z Panem Januszem Zagórskim, jeśli chodzi o ideę jego postępowania, jest ona dla mnie jasna i zrozumiała. Mamy uczyć się niezależności i odpowiedzialności – tylko w ten sposób możemy osiągnąć wolność. Nie możemy podążać za jakimś “liderem”, temu ruchowi jest on zbędny bo podtrzymuje w naszej świadomości instynkty stadne – a temu trzeba się przeciwstawiać.

    1. Bzdury. Zawsze i wszedzie musi byc lider. Tak bylo w jaskiniach, tak jest teraz w wielkich i malych firmach. Wyobraz sobie,ze na grupe napada inna grupa.I co-wtedy glosowanie czy sie bronic, jak i czym? Zanim beda wyniki wrog wszystkich wyrznie. Dlatego musi byc lider z pelnomocnictwami wczesniej przeglosowanymi do pewnych ustalonych dzialan.

      1. Powtarzam – Ruch Wolnych Ludzi nie potrzebuje lidera!!! Dotyczy to wszystkich podobnych ruchów. W sytuacjach kryzysowych kontrolę może przejąć rada (organ kontrolny) składająca się z kilku lub kilkunastu osób o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu. Te osoby podejmują decyzje – NIE jakiś lider. Oczywiście może nie być czasu lub warunków na głosowanie całej społeczności, dlatego w takich sytuacjach decyzje podejmuje mała grupa osób. Nikt nie jest doskonały, każdy może popełnić błąd – zwłaszcza w sytuacji kryzysowej, dużego stresu. Dlatego decyzje podejmuje nie jeden człowiek – lider, ale grupa ludzi o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu. Decyzja w tej grupie zapada również na zasadzie głosowania, każdy może zagłosować ZA, PRZECIW lub WSTRZYMAĆ SIĘ OD GŁOSU – jeśli nie ma odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia. Takie decyzje mogą być podejmowane bardzo szybko. Są to decyzje wypracowane przen zespół specjalistów. Nie są to decyzje podejmowane przez jedną osobę. Jak stwierdziłem wcześniej – nikt nie jest doskonały, każdy może się mylić. Jest dużo większe prawdopodobieństwo, że pomyłka tzw. “lidera” może doprowadzić grupę nad “przepaść”. O istnieniu tej “przepaści”, czyli błędnie obranej drodze dowiadują się osoby, które właśnie stanęły nad tą “przepaścią”. Niestety nie mają one wyboru – inni z tyłu prą z entuzjazmem do przodu nie wiedząc nic o przepaści. Ci inni również dowiedzą się o przepaści – gdy przed nią staną, ale i dla nich będzie to za późno… Pytanie – gdzie jest lider? Czy już w przepaści, czy gdzieś bezpieczny z boku, nie biorąc żadnej odpowiedzialności za to co się wydarzyło – czyli za swoją decyzję.

  2. Pozdrawiam z Norwegi:Mam bardzo duzy szacunek za wasza prace:WNorwegi tez dzieja sie dziwne rzeczy spadl duzy rzadowy kanal Nrk olbrzymitelefoniczno internetowy Telia spadl,Dopiero teraz niedawno ponownie uruchomiony.Pytanie kto to zrobil i dlaczego???Cos sie dzieje za kulisami.Musimy wspolpracowac wszyscy bezwzgledu gdzie mieszkamy.Kocham Polske i Polakow i staram sie walczyc za wasza wolnosc my w Norwegi jestesmy wolni od tego wszystkiego.Byc moze ma to cos wspolnegoze Stoltenbergem i Grochalem Bruntland.Podejrzewam ze dlatego lagodnie sie z e swoimi obchodza.Szczepienia sa dobrowolne bez zmuszania tylko sluzba medyczna poszczepiona..Zycze Wam owocnej pracy.Mamm problem zLiwe jest error.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *