Mega afera Scientific American i New York Times ostrzegały już w 2014


Mega afera? Scientific American i NYT w USA OTRZEGAŁY już w 2014 przed firmą PRZYLEGŁĄ RODZINNIE do YOUTUBE, zajmującą się TESTAMI GENETYCZNYMI. “Ta firma jest PRZERAŻAJĄCA i to jeszcze z innych powodów niż podaje FDA. JEST TO MECHANIZM, KTÓRY MA BYĆ FRONTALNĄ MASOWĄ OPERACJĄ zbierania informacji przeciwko NIEŚWIADOMEJ OPINII PUBLICZNEJ”.. – pisał Scientific American.
Czy to nowe WATER GATE? (Water Gates’ – w nawiązaniu do Gates’a)?
 
Youtube zlikwidował NTV i London Real TV. Ale w tle są przerażające fakty, które przeraziły nawet media amerykańskie głonego nurtu….
Firma przyległa rodzinnie do Youtube, to Perpetum mobile do pozyskiwania danych dla firm farmaceutycznch – oceniały media USA jeszcze w 2014 roku. Testy genetyczne bez akeptacji FDA to tylko jedno z przewinień, główny problem to “data hoarding”. “PRAWDZIWYM CELEM firmy przyległej rodzinnie do Youtube to “data hoarding”, POZYSKIWANIE DANYCH OSOBOWYCH”, które są sprzedawane potem m.in. firmom farmaceutycznym’ – pisał SA. W tle histotrii m.in. testy genetyczne kilka lat bez akceptacji FDA, w które inwestowane są miliony dolarów, pod hasłem “badań naukowych”, dzięki czemu omijano obostrzenia dla ochrony danych w działaniach medycznych.
 
Tło:
CEO Yotube to Susan Wójcicki, która wyemigrowała wraz z rodziną do USA. Jej siostra, Ann Wójcicki to założycielka firmy 23&Me (nazwa firmy nawiązuje do 23 chromosomów w komórce). Firma miała “napięte stosunki” z Food and Drug Administration, z powodu swoich testów genetycznych. Przez pewien czas wstrzymała wręcz kontakty z FDA. FDA zażądała od firmy wstrzymania produkcji testów bez akceptacji FDA, czego jednak firma nie spełniła.
Jak pisze Scientific American firma 23&Me jest nawet bardziej przerażająca niż się wydaje, gdyż jej celem są nie tyle działania medyczne, co pozyskiwanie danych osobowych, które są następnie przekazywane m.in. firmom farmaceutyczym, ubezpieczeniowym, etc.
“Jeśli chcesz poddać się testom medycznym, idź do lekarza, zamiast korzystać z testów 23&Me – ostrzegał z kolei New York Times, podkreślając, że testy nie są wiarygodne, a ponadto sama nawet akceptacja przez FDA nie jest tożsama z wiarygodnością/użytecznością kliniczną.
 
Firma 23&Me oficjalnie podaje, że jej testy genetyczne mają “cel badawczy”, a nie “cel medyczny”, gdyż w tym drugim przypadku musiałaby stosować się do kryteriów ochrony danych – pisze prasa USA.
 
Tekst artykułu
SCIENTIFIC AMERICAN, Listopad/Nov. 2014
– “23andMe jest przerażające, ale nie z powodów, o których myśli FDA
Prawdziwym celem firmy zajmującej się testami genetycznymi jest gromadzenie danych osobowych”
“23andMe Is Terrifying, but Not for the Reasons the FDA Thinks
The genetic-testing company’s real goal is to hoard your personal data”
 
Tekst z Family Tree na podst publikacji z NYT:
– THE NEW YORK TIMES I 23ANDME NIE ZGADZAJĄ SIĘ
THE NEW YORK TIMES AND 23ANDME DISAGREE:
Cytat:
(…) “zatwierdzony przez FDA” niekoniecznie oznacza “przydatny klinicznie”. 23andMe opiera się na znacznie prostszej technologii niż testy, które można uzyskać w gabinecie lekarskim. W rezultacie testy firmy nie są w stanie powiedzieć wiele o faktycznym ryzyku zachorowania na dane choroby… ”Rada redakcyjna New York Timesa radzi: „Jeśli obawiasz się podatności genetycznej na raka, chorobę Alzheimera lub inne poważne schorzenia, najlepiej udać się do lekarza”
 
01 Luty 2019
Tekst z New York Times: “Dlaczego powinieneś uważać na testy 23&Me?”
Why You Should Be Careful About … – The New York Times
01.02.2019 · clinical test. 23andMe’s other genetic health risk tests have the same shortcomings as its BRCA test: They look for only a handful of errors that may or may not elevate your risk of developing …
Cytat z w/w:
test kliniczny. Inne genetyczne testy ryzyka zdrowotnego firmy 23andMe mają takie same wady jak test BRCA:
Posted on 9 marca 2021
1179 views

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *