Mistrz Jogi – Krzysztof Stec


Program przygotowany przez NTV Warszawa.

KRZYSZTOF STEC
Weteran polskiej jogi, z 40-letnim doświadczeniem. Jego asany prezentowane są w klasycznej książce z 1972 roku, pod redakcją profesora W. Romanowskiego “Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo – koncentrujących”. Jako jedyny do tej pory Polak ukończył roczny kurs w Instytucie Jogi Kaivalyadhama w Lonavli, a niedawno studia magisterskie w renomowanym Banaras Hindu University w Varanasi w Indiach.
Spędził wiele lat w Indiach i USA studiując i praktykując pod okiem wielu wybitnych Mistrzów Jogi i Medytacji (Shree Samarth Janglidas Maharaj, Mata Amritananda Mayi, Swami Muktananda, Shree Nisargadatta Maharaj, Jiddu Krishnamurti), oraz znanych nauczycieli (Shree Yogendraji, Baker Roshi, Roshi Reb Anderson, Asha Ma Devi, Ramesh Balsekar, Dr M.V. Bhole).

Od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu wiedzy klasycznej jogi organizując wiele programów oraz jako prezenter i wykładowca na licznych naukowych konferencjach.
Dzięki jego wysiłkom odwiedził Polskę jeden z najwybitniejszych joginów współczesnych Indii, Shree Samarth Janglidas Maharaj a także jogaczaria dr. Mukund V. Bhole.

Posted on 31 lipca 2013
70 views

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *