Pomoc z Nieba – Adam Guzdek


 Na Boże Narodzenie 2020 organizator corocznej trasy „Betlejem w Polsce” przygotował prezent od serca dla tysięcy internautów: bezpłatną płytę Kolędowanie na Tysiące Głosów Live. Znalazły się na niej pieśni Bożonarodzeniowe w wykonaniu blisko 120-tysięcznego chóru, złożonego z głosów tych widzów, którzy byli obecni podczas wszystkich sześciu edycji Betlejem w Polsce – na widowniach wielu sal koncertowych w całym kraju. I dotychczas kolędowali wspólnie z 28 artystami.
 

W tym roku jest także możliwość przypomnienia sobie, jak brzmiało i wyglądało Betlejemskie kolędowanie podczas minionych Świąt Bożego Narodzenia. Na stronie betlejemwpolsce.pl są dostępne również koncerty z 2018 i 2019 roku oraz pakiety z płytami. Nie wszyscy mogli osobiście wziąć udział w koncertach. Tak duże spektakularne przedsięwzięcie wymagało wielkich sal, co ograniczało obecność Betlejem w Polsce do dużych miast. Teraz możemy dotrzeć wszędzie i do każdego, udostępniając materiał online.

 

   Od siedmiu lat widzowie w całej Polsce mieli okazję świętować Boże Narodzenie, uczestnicząc w widowiskach Betlejem w Polsce. Ze względu na bieżącą sytuację, organizator trasy zaprasza wszystkich do wirtualnej przestrzeni na koncert „Pomoc z nieba”. Miejsca są tu dostępne bez limitu. Z każdego z nich scena stanie się tak samo dobrze widoczna, a koncert będzie można obejrzeć jeszcze wiele dni po premierze. Wierzymy, że z każdym kolejnym dniem świątecznego czasu liczba odbiorców Betlejem 2020/2021 będzie rosła.
   Pierwszego dnia Świąt zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe z sześciu poprzednich edycji koncertu. To będzie The best of! Na koncert złożą się nowe aranżacje tych utworów, które w poprzednich latach najbardziej zostały przez publiczność zapamiętane i wywołały u niej największe emocje. Tym razem głosy widzów nie tylko dołączą – jak co roku – do wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń, lecz także będą liczyły się w internetowym głosowaniu, w którym zostaną wybrane kolędy – te najpiękniejsze.

W tegorocznej edycji Betlejem zaśpiewają je młodzi artyści – the best of talentów polskiej wokalistyki: Kacper BatorAnita DudczakGabi GąsiorAnna Gąsienica-ByrcynLuisa KliśMarta KrólMartyna JelitaAndrzej LampertKasia MośKuba MolędaBeata Przybytek i Roksana Węgiel. Oddajemy im głos z przekonaniem, że to do nich będą należeć następne lata na naszej muzycznej scenie. Do Betlejem w Polsce młodzi wokaliści wniosą swoją spontaniczność i wrażliwość, swój sposób odczuwania świątecznego czasu, swoją potrzebę budowania wspólnoty. Razem z koncertem „Pomoc z nieba” i z głosem młodości zagości w domach widzów nadzieja, że wszystko, co dobre, jeszcze przed nami.

Kupując płyty i dostęp do koncertów, widzowie i słuchacze nie tylko sprawią świąteczny prezent sobie i swoim bliskim, ale także podarują nadzieję tym, którzy czekają na naszą pomoc. Jak zawsze bowiem, dochód ze sprzedaży biletów oraz płyt zostanie przeznaczony dla osób potrzebujących wsparcia.

 

 

 

Posted on 21 grudnia 2020
23 views

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *