Statutowe E-Referendum w EP Wolnych Ludzi rozpoczęte! – E – Referendum w EP Głosujemy do 14 lutego

11 thoughts on “Statutowe E-Referendum w EP Wolnych Ludzi rozpoczęte! – E – Referendum w EP Głosujemy do 14 lutego

 1. Co się stało z NTV? Ludzie padają po preparatach, bo maszty piątej Generacji smarzą im aorty, jankesko koszerna propaganda zawirusowała wszystkie media, niedługo obudzimy się w Polinie bez praw własności w miastach bez stref dla swobodnego przemieszczania się a Wy tu jakieś wybory? Do czego?? Myślicie, że system Was przyjmie do czegokolwiek? Nie bądźcie naiwni! Dlaczego cisza o Jerzym Ziębie, do którego system się dobrał?! Jarosław Dobrucki z Sycylii zamilkł, co się tu wyrabia?! Woda w ustach! Ktoś Was położył strachem czy poszliście na układ?

 2. A ja wiem skąd ta cisza w TVN 😉

  Wystarczy uważnie posłuchać mikrowypowiedzi Janusza Zagórskiego z 10.02 i wszystko jasne.
  Uważnie posłuchać i obędzie się bez dramatyzowania.

  Cierpliwość nie jest Twoją mocną stroną Rychu, prawda ? 😉

  1. Co niby wyjaśniają jakieś “mikrowypowiedzi”? Nic!
   Jarosław Dobrucki zniknął z anteny NTV od rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie więc nie jest to kwestia przenoszenia studio. Zgony poszczypowe już stały się mało ważne? Niebawem zniknie gotówka z naszych portfeli – cisza na ten temat. O ukrainizacji kraju to już w ogóle ani słowa. Jerzy Zięba ma poważne kłopoty i Pan Janusz nie wspomniał o tym nawet ani słowem. Bardzo to wszytko dziwne.
   Co więc ma tu do rzeczy cierpliwość?

   1. Pakiet tematyczny, który proponujesz, Rychu :

    statystyki zgonów, znikająca gotówka, ukrainizacja kraju, kłopoty Jerzego Zięby, gdzie jest J.Dobrucki

    to tylko, wybacz mi określenie, wałkowanie starych problemów. Naprawdę tego potrzebujesz ?

    Odniosę się do niektórych.
    1. Zima miała być, wg publicznych mediów, głodna i wyjatkowo mroźna. Nie była 😉
    Z tą gotówką pewnie będzie podobnie.
    2. Pochodzę z rodziny o korzeniach wołyńskich. Sporo wiem
    (z opowieści rodzinnych i ze źródeł historycznych polskich i ukraińskich) na temat pobytu Polaków na Kresach wschodnich oraz o poglądach Ukraińców na ten temat.

    Czy wiesz, że Ukraińcy, którzy doprowadzili do czystek etnicznych w Ukrainie w latach 30-tych i 40-tych odbierali obecność Polaków w ich ojczyźnie tak, jak teraz Ty i Tobie podobni obecnie Ukraińców w Polsce ?

    Polonizacja, ukrainizacja.
    Czy to ma sens ?
    Czas przewietrzyć umysł i serce, Rychu.

    A co do przekazów NTV, to zawsze czuło się tutaj “powiewy i pomruki” WOLNOŚCI. Radykalne w porównaniu do mediów publicznych. Skoro publiczne media nadal straszą to od NTV oczekuję audycji pełnych OPTYMIZMU, SZACUNKU, TOLERANCJI, MIŁOŚCI.Radykalnie.

    WIOSNA IDZIE !!!

    1. Przepraszam ale to nie jest wałkowanie starych problemów, ponieważ są to nadal aktualne i WAŻNE problemy a tu wszystko pozamiatane pod dywan. Jestem mocno zaniepokojony obranym kierunkiem przez NTV. Szkoda, bo byłem od wielu lat stałym słuchaczem.

     Publiczne media, to wiadomo czemu służą – sianiu zamętu i strachu. Owszem, należy być optymistą ale w oparciu o zdrowo rozsądkowy realizm a nie o wesołą naiwność. Ciekawe czy jak zniknie gotówka, to nadal będzie tu szalał taki optymizm?

     Skoro historia udowadnia, że ukraińcy swego czasu zrobili polakom, to co zrobili, to chyba wystarczy, żeby mieć poważne obawy? Moją babcię, ze strony ojca zamordowano w owym czasie na kresach więc mam prawo odczuwać niepokój. Ojciec wówczas będąc małym dzieckiem cudem ocalał. Potem jeszcze zdążył poznać ukraińców i widział co potrafią. Szczęście, że tego nie dożył, bo by się chyba załamał. Dziś w naszej rodzinnej kamienicy we Lwowie rozgościli się hasydzi – przynajmniej może dbają o budynek. No wprost cudownie!
     No ale skoro sam Adrian im salutuje, to o czym tu gadać – zrobią nam ukropolin bez pytania o nasze zdanie i tyle.
     Przewietrzyć umysł, czyli co? Zapomnieć o tym wszsytkim i wyłączyć wyobraźnię, do czego są Ci ludzie zdolni? Czas się obudzić droga Pani, bo niebawem będzie Pani się kłaniać nowym Panom, na już nie swojej ziemi. No chyba, że stoi Pani po tamtej stronie, to w takim razie nie właściwe miejsce Pani wybrała do głoszenia antypolskiej propagandy.
     Proszę też nie porównywać mnie do zbrodniarzy! Ja tym ludziom, którzy uciekli z własnego kraju życzę spokoju i zdrowego powrotu do własnej ojczyzny ale obawiam się, że Oni nam niekoniecznie dobrze życzą.

     Na koniec, ostatnie pytanie nadal bez odpowiedzi – co z Panem Jarosławem Dobruckim?

     1. Panie Ryszardzie, piszę na zakończenie tego dialogu.

      Minęło 80 lat od wydarzeń na Wołyniu; napisano wiele książek, artykułów, doszło do wielu dyskusji, wypowiadali się historycy polscy i ukraińscy tlumacząc decyzje tej strony, tamtej strony.
      Niestety wielu Polaków tkwi “w więzieniu słusznego żalu” i używa stereotypowych argumentów. U Pana też nic nowego. A warto poczytać i rozszerzyć opcję.

      To prawda, RADYKALNI NACJONALIŚCI UKRAIŃSCY dokonali barbarzyńskiej, okrutnej rzezi na Polakach mieszkających na Kresach Wsch.
      Marzyli o “Ukrainie tylko dla Ukraińców “. Znajoma śpiewka ?
      A wie Pan, że najbardziej drażniła ich obecność Rosjan na ich ojczystej ziemi ?
      Najpierw oczyścili Ukrainę z Żydów. Tak okrutnie, że powstały w nich wątpliwości. Czy wie Pan jakie pismo wystosowali wtedy do Rządu polskiego, co zaproponowali ? Jeśli nie, proszę się dowiedzieć.

      Politycy zawsze wybierają gorzej, niż zwykli ludzie…

      Moja babcia wspominała ciepło relacje z Ukraińcami, którzy mieszkali w Jej wiosce. Polacy i Ukraińcy przyjaźnili się, razem pracowali, wieczorami razem muzykowali, łączyli w mieszane małżeństwa. Większość mojej rodziny uciekła dzień wcześniej ponieważ została ostrzeżona PRZEZ UKRAIŃCÓW. ..

      Niestety doszło do okrutnych czystek etnicznych w Ukrainie, choć wtedy nie Ukrainie.

      A czy Pan wie, na czym polegał ODWET POLAKÓW? Jeśli tak, to dlaczego Pan to usprawiedliwia ?

      Dlatego uważam, że najwyższy czas, aby Polacy powiedzieli do Ukraińców :
      WYBACZAMY
      I
      PROSIMY O WYBACZENIE.

      Ja i Pan. Dwoje Polaków. Dwa spojrzenia na to samo wydarzenie.

 3. Dziękuję za rozmowę Pani Anno ale już nie mam ochoty na więcej. Z tego co widzę, to NTV padła ofiarą zarazy jankesko-koszernego wirusa. To było do przewidzenia. Szkoda, bo tak się dobrze oglądało przez te wszystkie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *