Edom czyli Ameryka i Europa do rozwałki – Ewa Pawela

https://www.adl.org/news/press-releases/adl-calls-for-president-trump-to-be-removed-from-office

4 thoughts on “Edom czyli Ameryka i Europa do rozwałki – Ewa Pawela

 1. I.Ciekawa wypowiedź. Czy Goje, czy Edom – jak zwał, tak zwał. Nastawienie pewnie jest podobne.
  II.Izaak to Syn Boży. Podobnie jak wcześniej Noe. Izmael to Syn Abrahama-Abrama i rzeczywiście Izmaelici czyli Arabowie są Licznym Ludem – Licznym Potomstwem jak zapowiedziano Abrahamowi-Abramowi.
  III.Gdyby Wicekrólestwo z Janem Sobieskim jako Wicekrólem z ramienia Króla Francji jako posiadłości francuskie objęło całą Amerykę Pólnocną po Rio Grande to by uratowało Indian. Gdyby Wicekrólestwo Nowej Hiszpanii objęło tereny Ameryki Północnej to może uratowało by Indian. Ale teraz? Każda zmiana granic to może oznaczać rozlew krwi. Teraz to może niechby Ameryka (US) zjednoczyła Amerykę. Tylko, żeby Gringo nie traktowali Indian, Inuitów, Latynosów „z buta” tak jak to niestety wcześniej się zdarzało.
  IV.Wypowiedzi Pani Ewy są bardzo ciekawe. Także te o studiach we Francji gdzie indziej, w innym miejscu.
  „Są źli Czarni i są dobrzy Czarni” (Kolega 2010). Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP). 2021_01_26_22_39_ 2S-SS_day_CG.
  Edom czyli Ameryka i Europa do rozwałki – Ewa Pawela
  26 stycznia 2021 niezaleznatelewizja.pl . (22:42).

 2. Abraham miał syna Izaaka. Izaak miał dwóch synów:Ezawa zwandgo Edomem i Jakuba zwanego Izraelem. Jskub miał 12 synów-“12 pokoleń Izraela”. Błogosławieństwo przeszlo przez 4 syna Judę. Królestwo Judy tworzyło jeszcze plemię Beniamina. Reszta czyli 10 pokoleń (plemion) Jakuba(Izraela) sprzeniewieżyła się Bogu i wtopiła się w pogańską rzeczywistość. Edom jako Idumea w 122r p.Ch. zostal podbity przez królestwo Judy.Izraelici zaczęli się łączyć z Edomitami i gdy szukano męża dla Maryii już ciężko bylo o “czystego” Izraelitę,Judejczka. Koło się zamknęło.W tym starożytnym kole pozostał naród wybrany a światu objawił się Jezus Pomazaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *