Ważą się losy polskiej suwerenności – Debata – Ewa Rzeuska oraz Jarosław Sachajko

42 thoughts on “Ważą się losy polskiej suwerenności – Debata – Ewa Rzeuska oraz Jarosław Sachajko

 1. “Projekt Europejskiej Agencji Obrony Realizowany w ZTL”

  …CELEM PROJEKTU “Tactical Advanced Laser Optical System” (TALOS), realizowanego w ramach konkursu PADR-EF-02-2018 Towards a European high-power laser effector, JEST TWORZENIE TECHNOLOGII LASEROWEJ BRONI SKIEROWANEJ ENERGII… DO MILITARNEGO ZASTOSOWANIA na współczesnym i przyszłym polu walki. Budżet projektu to 5 400 000 EUR. Prace, koordynowane przez firmę CILAS z Francji…

  Zakład Techniki Laserowej

  Instytut Optoelektroniki
  Wojskowa Akademia Techniczna
  im. Jarosława Dąbrowskiego
  ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
  00-908 Warszawa
  tel. +48 261 83 93 59
  fax +48 261 66 89 50
  e-mail: karolina.platek@wat.edu

  http://www.ztl.wat.edu.pl/index.php/aktualnosci/205-projekt-europejskiej-agencji-obrony-realizowany-w-ztl

  “WAT z kolejnymi projektami Europejskiej Agencji Obrony”

  …Nowe technologie laserowej broni skierowanej energii powstaną w laboratoriach WAT…

  Naukowcy z Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej będą uczestniczyć w dwóch nowych projektach Europejskiej Agencji Obrony (European Defence Agency).

  W rozstrzygniętym właśnie konkursie Preparatory Action for Defence Research (PADR) finansowanie uzyskały dwa projekty, w których WAT jest konsorcjantem – Tactical Advanced Laser Optical System (TALOS) oraz Strategy Oriented anaLysis Of the Market fOrces in EU defeNce (SOLOMON)…

  http://www.ioe.wat.edu.pl/aktualnosci3/wat-z-kolejnymi-projektami-europejskiej-agencji-obrony/

  =====

   1. “Kraków. 38-latek oślepiał pilotów laserem. Urządzenie schował w szafce z ubrankami dla dzieci” – (Tekst + Wideo 25-03-2021)

    …Jak podaje Małopolska Policja, moc tego urządzenia emituje na tyle niebezpieczne światło, że może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku W PRZYPADKU TRAFIENIA TYM LASEREM W OKO, a jego zasięg sięga nawet do 10 kilometrów…

    … Jak relacjonowali Piloci śmigłowca wojskowego z Jednostki Wojskowej 4328 w Balicach, w celu uniknięcia kontaktu oczu z laserem zmuszeni byli odwracać wzrok, a nawet zmieniać kierunek lotu śmigłowca…

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26920748,krakow-oslepial-pilotow-smiglowca-laser-zawinal-w-bandaz-i.html

    “LASER To Nie Jest Zabawka” – (Wideo – 27-09-2019)

    Czy wskaźnik laserowy stwarza zagrożenie dla wzroku? Dlaczego lasery są niebezpieczne dla samolotów, helikopterów i innych pojazdów?

    “Bezpieczeństwo Laserów: Nowe Wartości Dopuszczalne Określone w Normach Stanowią Problem dla BHP”

    Rozmawiamy z panem Martinem Brose oraz dr Erikiem Romanusem na temat bezpieczeństwa laserów.

    Znajdziemy je w urządzeniach elektronicznych użytku domowego, narzędziach pomiarowych i budowlanych oraz w wyrobach typu „zrób to sam”
    Wiele z nich jest bardzo wysokiej wydajności (klasy 4)
    Obecnie stosowanie wskaźników laserowych przez osoby prywatne coraz częściej powoduje obrażenia oczu i oślepienia…

    https://www.kan.de/pl/publikationen/kanbrief/srodki-ochrony-indywidualnej/bezpieczenstwo-laserow-nowe-wartosci-dopuszczalne-okreslone-w-normach-stanowia-problem-dla-bhp/

   2. “Laserem w wojskowy śmigłowiec – Tak widziała to załoga. Zatrzymano 38-letniego tatuśka” – (Tekst + Wideo 25-03-2021)

    https://kryminalki.pl/laserem-w-wojskowy-smiglowiec-tak-widziala-to-zaloga-zatrzymano-38-letniego-tatuska/

    “Laser Attack – Oślepiał Samolot Laserem Podczas Lotu” – (Wideo – 03-10-2019)

    …W reakcji na historię oślepionego laserem pilota LPR postanowiliśmy upublicznić swoją historię, w której udało nam się wykonać dokładne zdjęcia i namierzyć “laserownika”. O sprawie mówiło wiele mediów a my postanowiliśmy nagrać film, w którym opowiemy o wszystkim ze szczegółami. Co czuliśmy kiedy celowano w nas laserem…

    https://www.youtube.com/watch?v=eKZ9xYdBXRY

    ======

 2. I.Właśnie obejrzałem i wysłuchałem Audycji opisanej jako Sądy, przesądy odcinek 308 z 2020 roku, podtytuł Rozróby u Kuby, produkcja Polska. Tematem było Prawo Unijne. Gdzie indziej wspomniałem o tym, że EU była Państwem Federacyjnym już od Traktatu w Maastricht z 1993 roku i o Dwóch Zasadach EU wymienionych przez, które wymienił – nazwał sam SAM, Pan Redaktor Stanisław Andrzej Michalkiewicz:
  1.Zasada Przeniesienia Władzy, w Audycji nazwana Zasada Przekazania. (kiedyś Lennicy, Kościół, Uniwersytety, Samorządy).
  2.Zasada Lojalnej Współpracy, w Audycji nazwana Zasada Lojalności. (erozja – „wypłukiwanie” Suwerenności).
  W Audycji wymieniono jeszcze:
  3.Zasadę Supremacji. W Studio mówiono o wyższości Prawa Niemieckiego nad Prawem EU. I o Trybunałach lub Trybunale EU. Nadal podkreśla się, że Wielka Brytania nie ma Konstytucji. W Audycji przypomniano, że upadł Projekt Konstytucji EU. Wspomniano też o Sprawach Finansowych. Nie rozwiano mojich przypuszczeń a właściwie tego, co może nie powiedziano wprost:
  A.Prawo Niemieckie jest nad/Super Prawem EU.
  B.Prawo EU jest nad/Super Prawem Satelitów Niemiec.
  C.Prawo Satelitów Niemiec Pierwszej Prędkości jest nad/Super Prawem Satelitów Drugiej Prędkości.
  Takie określenia już padały. Choć nie w Audycji. Obszar Wisły jest oczywiście Satelitą Drugiej Prędkości.
  EU nie jest Państwem Demokratycznym bo Parlament Europejski jest Ciałem Doradczym a Komisja EU nie pochodzi z Demokratycznych Wyborów.
  Jest Komisarz z Polski, JE Janusz Wojciechowski. Ale już JE Donald Franciszek Tusk nie jest reprezentanntem Polski.
  4.Nie wspomniano, że Polska zobowiązała się „przyjąć” Walutę Euro (EUR). Walutę Euro to przyjęła Wielka Brytania. Można tam kupować i w Euro, i w Funtach Szterlingach. Inne Kraje zoobowiązały się, że zniszczą/wyeliminują swoją walutę. Polska nie ogłosiła daty, kiedy to zrobi.
  5.W Audycji wspomniano o Prawach Człowieka Czwartej (IV) Generacji.
  Do jakich Generacji Praw Człowieka należą takie Prawa jak Prawo do aborcji, Prawo do eutanazji a także Prawo do bycia torturowanym: Przyduszanie ( długotrwałe może prowadzić do zawału serca, udaru mózgu, wylewwu krwi do mózgu a nawet zgonu. Kiedy Neptun stosował Podtapianie EU ostro zareagowała Polskę nawet uznano winną), Głodzenie farmakologiczne – wtedy bardzo wzrasta apetyt ale opada się z sił, Różne sposoby wystawiania na odczuwalne niskie temperatury, dokuczliwsze niż zwyczajne zimno, Różnego rodzaju Deprywacje, Prawo do bycia okaleczanym, Prawo do bycia oszpecanym, Prawo do bycia zniesławianym, Prawo do bycia szykanowanym (zbędne utrudnienia w życiu codziennym), Prawo do zniszczenia lub pozbawienia mienia, Nękanie polegające także na utrudnianiu lub nawet uniemożliwianiu dostępu do Informacji ( Neptun zleca wykonanie Projektów Firmom Prywatnym a te nie muszą się tłumaczyć ale ja mówię o tym, że jest źle widziane jeśli chcę zdobywać Wiedzę i jest to traktowane jakbym chciał obalić Władzę lub Władze). Inne „atrakcje” raczej jeszcze nie są traktowane jako Prawa Człowieka. Przedstawiciele Służby Zdrowia, Medycyny pytają mnie raczej z jakich świadczeń korzystam i jaka jest moja sytuacja prawna a mój stan zdrowia jest mniej istotny, jeśli w ogóle. (3.)To w nawiązaniu do tego, że Państwo w Studio na pytanie o zasadę Supremacji o Polsce mówili tylko o sprawach finansowych.
  Przepraszam, jeśli nie W Temacie. „Oby Wasze Brody rosły długie”- Pozdrowienie Krasnoludów.
  OK is OK. Ozdoba Kobieca jest OK. PPS: Piżmo produkują Samice. „Są dobrzy Czarni i są źli Czarni”-
  Kolega w roku 2010, mimo, że Utwór: „Black is Black” powstał wcześniej. Jak Black od Wonderfool Life, Wykonawca Utworu: „Wonderfool Life”. „Black is Black”, „Black Velvet”, „ Lady in Black”. Nubiru-Nübiru-Nibiru, Chemitrails-Chemtrails. Hebrydy-Hébrydy-Hybrydy? Harmon-Hermon-Hormon. Hammer-Homer-Humor. Veeleda-Vëleda-Vileda. Prodest-Protest. Mosing-[Mössing]-Messing-Messenger. Non Lex sed Ivstitia Super Omnia. Chwała tym Szwedkom, które opalały się w Hiszpanii. Oby te dwie Szkotki, które straciły „Życie”w Maroku, Zmartwychwstały ku Zbawieniu. Baby are only Baby not guys – Baby są tylko Baby, nie faceci. Zagłada, zagłada, śmierć i zagłada… . Zdaje się, że to z nowu ten etap, kiedy nikt nie martwi się, że przybędzie męczenników. Czy odarty przez Apolla został Mars_jasz, czy Mars (przez Quetzalcoatla). Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota może Sklawin. Bardzo Bardzo Dziękuję za tą Możliwość i proszę o więcej. 2021_04_09_01_58_ Fr_ee_day_CG.
  Ważą się losy polskiej suwerenności – Debata – Ewa Rzeuska oraz Jarosław Sachajko 8 kwietnia 2021 niezaleznatelewizja.pl . (02:02).

  1. “Olaf Scholz: Fundusz Odbudowy, To Krok w Kierunku Unii Fiskalnej i Większych Uprawnień Dla Brukseli” – (Wideo + Linki do źródeł 07-04-2021)

   https://www.youtube.com/watch?v=Fgkbmokh0eY

   “Unia Fiskalna, Czyli Toksyczny Związek” – (24-06-2017)
   Autor: Hubert Kozieł

   https://www.parkiet.com/Gospodarka—Swiat/306249963-Unia-fiskalna-czyli–toksyczny-zwiazek.html

   “Pakt Fiskalny Nie Działa” – (21-05-2014)
   Autor: Witold Gadomski
   Dziennikarz ekonomiczny

   https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/pakt-fiskalny-nie-dziala/

   “Dyrektywa o Pracownikach Delegowanych – O Co Chodzi”
   Autor: Dawid Korczyński

   https://prawnicytransportu.pl/dyrektywa-o-pracownikach-delegowanych-o-chodzi/

   “German constitutional court stops ratification of EU recovery fund” – (26-03-2021)

   https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-eu-debt/german-constitutional-court-puts-ratification-of-eu-recovery-fund-on-hold-idUKKBN2BI2FR

   ======

   1. “Niemiecka Prasa o Walce z Pandemią: To Może Doprowadzić do Rozpaczy” – (09-04-2021)

    …Komentator “Nordbayerische Kurier” (Bayreuth) stwierdza: “To może doprowadzić człowieka do rozpaczy…

    …Gdy pojawia się problem,”Każdy Sobie Rzepkę Skrobie”…

    …W pandemii jednak nie jest to najlepszy model…

    https://m.dw.com/pl/niemiecka-prasa-o-walce-z-pandemi%C4%85-to-mo%C5%BCe-doprowadzi%C4%87-do-rozpaczy/a-57139282

    “Reżim Epidemiologiczny Przez 3-5 lat? – Należy Się Przygotować Na To, że Będzie Nam Towarzyszył Przez Najbliższy Czas” – (09-04-2021)

    https://nczas.com/2021/04/09/rezim-epidemiologiczny-przez-3-5-lat-nalezy-sie-przygotowac-na-to-ze-bedzie-nam-towarzyszyl-przez-najblizszy-czas/comment-page-1/#comment-1364303

    “Otwierają Się Na Próbę. Ekspetyment w Niemieckich Klubach w Berlinie” – (Wideo 09-04-2021)

    Projekt ma nazwę „Perspektywa Kultury” i właśnie wystartował w Berlinie.
    Organizatorzy i urzędnicy chcą wypracować model do zastosowania w innych klubach i miejscach…

    https://m.dw.com/pl/otwieraj%C4%85-si%C4%99-na-pr%C3%B3b%C4%99-ekspetyment-w-niemieckich-klubach-w-berlinie/av-57113195

    =====

    1. “Niemcy Zmieniają Prawo, żeby Powstrzymać Lockdownowy Chaos” – (09-04-2021)

     ….Nowe przepisy mają dać rządowi federalnemu w Berlinie prawo do automatycznego wprowadzania obostrzeń…

     …Zmiany w ekspresowym tempie…(?)

     …Rząd chce zdecydować o nowelizacji ustawy już w następnym tygodniu: jego posiedzenie przyspieszono ze środy na wtorek…

     https://m.dw.com/pl/niemcy-zmieniaj%C4%85-prawo-%C5%BCeby-powstrzyma%C4%87-lockdownowy-chaos/a-57148162

   2. “Przemyt Motolotnią – Ledwo Pilot Przekroczył Granice, Namierzyli Go Funkcjonariusze” – (31-12-2020) – Autor: Martyna Kośka

    Do nietypowego przechwycenia kontrabandy doszło w miejscowości Wołczyny.
    Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Zbereżu zauważyli obiekt latający poruszający się na dość dużej wysokości. Z kierunku wschodniego przemieszczał się on w głąb terytorium Polski. Funkcjonariusze podejrzewając, iż może to być próba przemytu, monitorowali jej dalszy przelot…

    https://www.money.pl/gospodarka/przemyt-motolotnia-ledwo-pilot-przekroczyl-granice-namierzyli-go-funkcjonariusze-6592117709028160a.html

    ========

    1. Dla zachowania psychicznego dystansu do “osaczającej” rzeczywistości – Dowcip z czasów komunistycznej Polski:

     Idzie ulicą dwóch ZOMOwców (komunistycznych policjantów
     z oddziałów siłowo-szturmowych)

     Widzą lecącą lotnie…

     Jeden mówi:
     “Zobacz lotnia leci.”

     Drugi na to:
     “Coś ty to nie lotnia tylko groźne ptaszysko które ludzi porywa. Wczoraj wyprułem w takiego cały magazynek zanim człowieka puścił.”

     ======

 3. Z amerykanami można było się dogadać, to ludzie biznesu…a u nas jak zwykle, kto pierwszy i głębiej wskoczy… wiadomo w co…

 4. Ciąg Dalszy
  po zapoznaniu się
  I.1.W latach ’70 XX wieku czytałem książkę o chłopcu, który udał się w Kosmos jako Przedstawiciel Ziemi.
  2.W latach ’80 XX wieku, może później czytałem książkę lub opowiadanie o nieudaczniku, który został wybrany, żeby reprezentować Ziemię na czymś w rodzaju kosmicznego ONZ.
  3.To jest trzeci Tytuł związany z takim pomysłem ale potraktowany nie jako fantazjowanie.
  II.600 Planet zamieszkałych w naszej Galaktyce? Pan Janusz ma rację, może tych zamieszkałych przez Istoty podobne do Ludzi (lub Hominidy). Komunikat Galaktycznej Federacji Światła, jej przedstawiciel (?) podawał, że Federacja przyłączyła 412 lub 418 Światów (Planet).
  Max Spiers radził unikać światła po życiu. Oby zmartwychwstał ku Zbawieniu lub odrodził się ku Zbawieniu. Salut.
  III.1. y=ax2 + bx1 + cx0 E=mc2 + … , czyżby E=mc2 + I , gdzie I – Informacja?
  2.W US oblicza się pojemność nośników Informacji a czy ktoś rozważa jaki jest przelicznik ilości Informacji na Energię lub nawet przelicznik Informacji na masę odpowiednio-podobnie-analogicznie do przelicznika masy na Energię jak we wzorze E=mc2. Może o tym też przemyśla się a my nie wiemy.
  IV. Oby Pan Michel zmartwychwstał ku Zbawieniu lub odrodził się ku Zbawieniu. Salut.
  Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. 2021_04_09_04_09_ Fr_ee_day_CG.

  Ciąg Dalszy 4
  poprzedni Ciąg Dalszy powinno być Ciąg Dalszy 3
  W nawiązaniu do poprzedniego czyli y=ax2 + bx1 + cx0 czyli E=mc2… czyli E=mc2 + I, gdzie I – Informacja oraz do korespondencji z moją Trzecią Korespondentką trzeba by przeliczyć nie tylko energię na masę, informację na energię lub masę ale także T – „tchnienie Boga”, czyli idąc analogiczne-odpowiednio-podobnie do stanów skupienia „materiału” (tak określał materię Profesor Andrzej Wierciński, Antropolog, Etnolog. Oby zmartwychwstał ku Zbawieniu lub odrodził się ku Zbawieniu. Salut.), czyli m- masa, E-energia, I-informacja, T-„Tchnienie Boga”.
  Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. 2021_04_09_09_26_ Fr_ee_day_CG.
  Nie mam co zważać na powiedzenie o perłach i Wieprzach. (09:29).

 5. Powyższe w nawiązaniu do
  Misja Desmarquet – Życie inteligentne w galaktyce – Tomasz Chałko 7 kwietnia 2021 niezaleznatelewizja.pl .
  Przepraszam za “gołębiarstwo”. Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin.
  2021_04_09_09_44_ Fr_ee_day_CG.

 6. T – „Tchnienie Boga” jako wielkość, czynnik najbardziej „subtelny”.
  Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. 2021_04_09_09_49_ Fr_ee_day_CG.

 7. Z pośród Czterech wymienionych wielkości, czynników, „stanów skupienia” .
  Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin.
  2021_04_09_09_55_ Fr_ee_day_CG.

 8. Insz All-Lach, Bi_é_s mi_l_Lach.
  Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin.
  2021_04_09_11_ 11 Fr_ee_day_CG.

 9. Wymyślili pandemię żeby zniszczyć Gospodarki a teraz wpychają nas w kredyty żeby nas całkiem zarżnąć a potem za długi przejąć … Trzeba być naiwnym żeby tego nie widzieć. Wszystkie rządy od wielu lat to nieudacznicy…. JA WAS NIE POTRZEBUJE.

 10. Wymyślili pandemię żeby zniszczyć Gospodarki a teraz wpychają nas w kredyty żeby nas całkiem zarżnąć a potem za długi przejąć … Trzeba być naiwnym żeby tego nie widzieć. Wszystkie rządy od wielu lat to nieudacznicy…. JA WAS NIE POTRZEBUJE.

 11. (zkasowano „(JP) kefaa7” na Screenshocie, mimo, że na ekranie było widać, musiałem od nowa zapisać Screenshot.). 11:31.

 12. Niezwykle skuteczną metodą w rozróżnianiu PRAWDY od fałszu jest wykonywanie testów kinezjologicznych.
  Ponownie przytaczam postać genialnego Davida R. Hawkinsa oraz Jego epokowy dorobek naukowy, w tym stworzoną unikatową w skali całej populacji Mapę Świadomości – Map Of Consciousness.
  Ostatnia pozycja tegoż autora jaka ukazała się w polskim tłumaczeniu Prawda czy Fałsz, jest bardzo wymowna..
  Proste testy kinezjologiczne mogą w ciągu kilku sekund określić nie tylko, co jest prawdziwe, lub w jakim stopniu
  odpowiada rzeczywistości, ale również są w stanie demaskować rozsiewaną pandemię manipulacji, oszustwa, zakłamania i nnych destruktywnych metod i zachowań. To swoisty “Bicz Boży” w odsłanianiu populistycznych bredni, złodziejskich operacji finansowych, medialnych super manipulacji w tym, mediokracji wygrywającej wybory, terroryzmu państwowego dozbrajanego coraz większymi środkami i “uprawnieniami” koszarującymi
  całe społeczeństwa. To, w końcu oręż w wykrywaniu wyrafinowanych – prymitywnych metod niszczenia ludzi
  o nietuzinkowym i dobroczynnym wpływie na społeczeństwo, sprawdzonymi po ubeckimi metodami wspomaganymi wszysko inwigilującą techniką i technologią. To stworzony i tworzony naprędce system “prawny,”
  gwarantujący całkowitą bezkarność urzędnikom sterującym tą machiną, nawet w sytuacji absolutnej porażki
  organów dochodzeniowych państwa (np. prokuratury) i wynikajacych z takiego postępowania nieodwracalnych
  szkód dla niewinnych osób i dla oczekujących bezcennej pomocy ludzi. To jawne łamanie KONSTYTUCJI, konwencji międzynarodowych, praw człowieka, procedur i zasad, a w razie kompromitacji organów ścigania, zamiatanie spraw pod dywan, po uprzednim rozgłaszaniu przez media na wszystkie strony ohydnych kłamstw
  i konfabulacji. Te wszystkie niezwykle krępujące odszczepieńców czyny, mogą być błyskawicznie ujawniane.

  Masowe upowszechnienie wiedzy i metod badawczych Hawkinsa, zdruzgotało by panujący jedynie słuszny
  nieład, obrazując porażającą degrengoladę praw, zasad i celów w imię pseudowartości wyniszczających całą
  cywilizację. Polecam przetestowanie polityki “zdrowotnej” Świata w tym Polski.
  Szczególnie, absurdalność wprowadzenia pierwszego lockdownu w Polsce, przy mikroskopijnym stanie zakażeń
  i zgonów (w porównaniu w tym czasie do innych krajów), co kosztowało nas miliardy zł. i wiele cierpień…

 13. Panie Pośle Sachajko Japonia ma dług wewnętrzny i dlatego może sobie na to pozwolić by mieć dług większy niż Francja !!!! Francja jest zadłużona u Rothschidów a Japonia u własnych obywateli którzy nie pozwolą na to by ich kraj zbankrutował !!!!!! Ot taka mała róznica a zupełnie wszystko zmienia !

 14. Szanowny Pan Max Spiers
  I_NSZ All-Lach Bi_é_s mi_l_Lach .
  Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Teminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin.
  2021_04_09_20_12_ Fr_ee_day_CG.

 15. Czy stal jest produkowana w Europie czy w Azji, do atmosfery w takiej samej ilości dostają się substancje szkodliwe, dokładnie tak wygląda cała produkcja przemysłowa. Nakładanie jakichkolwiek certyfikatów w Europie jest jednym wielkim oszustwem.

 16. “Ważą się losy polskiej suwerenności – Debata – Ewa Rzeuska oraz Jarosław Sachajko” – po wysłuchaniu debaty mam pewne spostrzeżenia co do tej rektyfikacji umów z UE. Dlaczego ciągle oglądamy się co powiedzą inni na temat naszej kieszeni? czyżbyśmy bali się sami przeliczyć na co nas stać? czy ciągle musimy się oglądać jak robią inne państwa, które są mega zadłużone i dalej wchodzą w spiralę długu? jest takie powiedzenie – jeśli robi się ciągle to samo i uzyskuje takie a nie inne rezultaty to dlaczego robiąc ponownie to samo oczekuje się innych rezultatów? Wracając do sposobu rządzenia Polska przez rządzących – mam wrażenie, że bardzo umniejszają wartość tego co posiadamy i możliwości rozwoju we wszystkich branżach swoich obywateli. Najpierw blokuje się im możliwości generowania obrotu a tym samym przychodu do Państwa a następnie pokazuje się niby jak to słabi finansowo jesteśmy bo niby co UE/USA tak nam każe? A dlaczego nie poszukać innych rynków zbytu dla naszej gospodarki niż UE? przecież wiele państw z UE szuka sobie innych układów spoza UE – np umowy gospodarcze z Rosją czy Chinami, więc dlaczego nie zrobimy tego samego? Mam wrażenie, że czasami rządzący zachowują się jak pieski – za kosteczkę polecą wszędzie a zostawią intratny kąsek do dyspozycji rzucającego kosteczkę. Wolę mieć wolność niż być w UE na zasadach niewolnika.

 17. Ciąg Dalszy
  po zapoznaniu się
  I.Nie ma darmowych obiadów ? Bo misjonarze wycięli darmowe chlebowce. Jakby klęski żywiołowe, nie wystarczająco „umoralniały” Tubylców. Raczej czyniły martwymi.
  II.1.Gazyfikacja węgla to ważny pomysł. Nie będą ginąć lub zostawać kalekami Górnicy. To ważne.
  2.Jednak Fulareny, Grafen może i Grafan wzięły się z niezgazyfikowanych pokładów węgla.
  3.Nosorożec włochaty został znaleziony w niezgazyfikowanych pokładach węgla.
  4.Znaleziska z zakresu Zakazanej Archeologii znaleziono w niezgazyfikowanych pokładach węgla.
  5.Nie wszystkie kopaliny ulegają gazyfikacji lub są gazyfikowane.
  6.Co ze szkodami górniczymi w przypadku gazyfikacji.
  7.Zwyczajne kopalnie można wykorzystać jako pomieszczenia lub kawerny. Chociażby jak w Filmie pod tytułem: „Seksmisja”. Nawet jeśli bez zakazu wychodzenia na powierzchnię.
  Uwielbienia dla Szanownej Pani i dla Ozdoby Kobiecej Szanownej Pani. Polska po wietnamsku/annamsku to Baalan. Baal-N (N – Północ, tak jak E-Wschód, W-Zachód, S-Południe.). Apollo miał mówić Grekom, że udaje się do Hiperborei, na tereny z kąd wieje do Grecji Wiatr Północny (Boreasz). I_NSZ All-Lach Bi_é_s mi_l_Lach. Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. 2021_04_13_06_36_ 2S-SS_day_CG.

 18. Pani Ewa, anwanturnica z klapkami na oczach, pseudo patriotka z pseudo wiedzą. Ograniczone patrzenie na rzeczywistość, wybiórcze argumenty, brak patrzenia całościowego i agresja w dyskusji, osoba nie do przyjęcia w merytorycznej dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *