Przestańcie nas “upupiać”! – Ewa Pawela

https://polskinatiptop.pl/co-znaczy-upupianie-i-czym-jest-geba-ferdydurke-gombrowicza/
https://klp.pl/ferdydurke/a-5767.html
https://emakrusi.com/videos/la-manipulation-des-foules-sadresser-au-public-comme-a-des-enfants-5-10/
https://www.leparisien.fr/societe/covid-19-nous-ne-voulons-plus-etre-gouvernes-par-la-peur-la-tribune-de-chercheurs-et-de-medecins-10-09-2020-8382387.php
https://planetes360.fr/alexandra-henrion-caude-on-est-dans-une-ere-ou-on-nous-humilie/

37 thoughts on “Przestańcie nas “upupiać”! – Ewa Pawela

 1. I.W Piśmie Świętym częścią Świętej Wojny było mordowanie, okaleczenie, znęcanie się i niszczenie tego co zostało po „zniszczonych” lub po pokonanych. W Starożytnym Rzymie podobnie.
  II.Teraz to się nazywa „Remont”. Remont to naprawa Domu, Budynku, który był opuszczony i przez lata niszczał, lała się Woda do środka w czasie Deszczu. Coś niszczył mróz. Teraz” wyremontowano” Stadion X –lecia (Dziesięciolecia), „remontuje się” Starówkę w Krakowie. Austriacy „wyremontowali” wieżę na Świętym Krzyżu na początku Wielkiej Wojny (WWI) a teraz może „Austriacy” lub ktoś inny „wyremontują” Wawel.
  III.Religia jest dla naszego potępienia a nie zbawienia. Ciała/”Grzesznicy” są mordowane za karę a nie w nagrodę, za decyzje „bezcennych” Dusz lub Duchów. Którym nie wolno „nie odpuścić” win.
  IIII(IV).Za winy Dusz lub Duchów odpokutują inne Ciała/”Grzesznicy”.
  Nie ma przebaczenia/odpuszczenia. Jeśli „odpuszcza się, przebacza” winnym to pokutują niewinni.
  Nie ma zbawienia. Nie jesteśmy wolni od Grzechu, nie jesteśmy wolni od śmierci. I nie mamy „życia wiecznego” nawet jakbyśmy spożywali hostie/Komunię w takiej ilości, że dostalibyśmy nadwgi od tego.
  Nie ma odkupienia. Jeśli to na zasadzie: „Z deszczu – pod rynnę”.
  Pozostaję z Wyrazami Szacunku i z nadzieją, że moje pozostałe komentarze pozostaną jeszcze umieszczone po zatwierdzeniu. Przepraszam jeśli Nie W Temacie. Ale przecież się lansuję.
  Pani Ewo, Pani „Dzień Gorącego Lata”, Uwielbienia dla Szanownej Pani i dla Ozdoby Kobiecej Szanownej Pani. OK is OK. Ozdoba Kobieca jest OK. PPS: Piżmo produkują Samice. Pozdrowienia także dla Pana Janusza. „Oby Wasze Brody rosły długie”- Pozdrowienie Krasnoludów. „Są dobrzy Czarni i są źli Czarni”- Kolega w roku 2010, mimo, że Utwór: „Black is Black” powstał wcześniej. Jak Black od Wonderfool Life, Wykonawca Utworu: „Wonderfool Life”. „Black is Black”, „Black Velvet”, „ Lady in Black”. Nubiru-Nübiru-Nibiru, Chemitrails-Chemtrails. Hebrydy-Hébrydy-Hybrydy? Harmon-Hermon-Hormon. Hammer-Homer-Humor. Veeleda-Vëleda-Vileda. Prodest-Protest. Mosing-[Mössing]-Messing-Messenger. _amant-Amantadyna-Amandyna. „Dieu est Passionat”. „Diabeł” est Amateaur. Myśl: „Diabeł” (czyli jeden z Szatanów, jeden z Dżinnów, będący Zwierzchnikiem Diabłów) w porównaniu do Duchownych, Przedstawicieli Religii, to Amator. Nawet w trzech (3) znaczeniach. Na krótko przed usłyszeniem wypowiedzi JŚ Ojca Świętego Franciszka, kiedy mówił o sporcie. 1.Gra zespołowa. 2.Amatorski charakter sportu. Non Lex sed Ivstitia Super Omnia. Chwała tym Szwedkom, które opalały się w Hiszpanii. Oby te dwie Szkotki, które straciły „Życie”w Maroku, Zmartwychwstały ku Zbawieniu. 1.Collevalenza [Lech]. 2. „Mała Blondyneczka”? Podobno jest pogrzebana, a nie pochowana, w Dobrzewie. Zawiniła Ciążą. Przecież wiadomo, że Rodzenie Dzieci jest przeklęte, podobnie jak Praca i tak zwane „Życie”. Co, nie? 3.Jak morduje to kocha. Co, nie? [„Nie cała Prawda, to cały Fałsz”/”Nie cała Prawda, to cała Nieprawda” – Pan John Burroughs kolega Pana Jima Pennistona. Wypowiedź w odcinku Cyklu pod tytułem: „Starożytni Kosmici”.] To w ramkach, kwadratowy nawiasach było kasowane.
  Baby are only Baby not guys – Baby są tylko Baby, nie faceci. Zagłada, zagłada, śmierć i zagłada… . Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o zagładę. Zdaje się, że to z nowu ten etap, kiedy nikt nie martwi się, że przybędzie męczenników. Czy odarty przez Apolla został Mars_jasz, czy Mars (przez Quetzalcoatla). I_NSZ All-Lach Bi_é_s mi_l_Lach.
  Polska po wietnamsku/annamsku to Baalan. Baal-N (N – Północ, tak jak E-Wschód, W-Zachód, S-Południe.). Apollo miał mówić Grekom, że udaje się do Hiperborei, na tereny z kąd wieje do Grecji Wiatr Północny (Boreasz)[.] Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) „żydówka”, [mediota (?)]
  ex-Terminator de Archajos Logos, Helota może Sklawin. Bardzo Bardzo Dziękuję za tą Możliwość i proszę o więcej. 2021_05_01_10_04_ Sabat_CG. Jeszcze „Szabes”(?).
  Przestańcie nas “upupiać”! – Ewa Pawela 1 maja 2021 niezaleznatelewizja.pl . (10:06).

 2. “Czy Szczepionki Na COVID-19 Mogą Się Samorozprzestrzeniać Wśród Osób Niezaszczepionych”

  …Jeśli chcesz wprowadzić cechę, która może być szkodliwa, a nawet śmiertelna, możesz nawet włóżyć ją do jakiegoś genu, który spowoduje uszkodzenie wątroby przez okres dziewięciu miesięcy lub spowodować niewydolność nerek, ale nie wcześniej, dopóki nie napotkasz tego specyficznego rodzaju organizmu. Biotechnologia daje nieograniczone możliwości zranienia lub zabicia miliardów ludzi…
  (Były dyrektor Pfizera – Mike Yeadon)

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-szczepionki-na-covid-19-moga-sie-samorozprzestrzeniac-wsrod-osob-niezaszczepionych

  1. O czym może świadczyć tak wielki “ucisk” na “tempo” szczepień niewiarygodną substancją…

   Czy o to by zaszczepić jak najwięcej ludzi zanim zaczną się
   objawiać na masową skalę “niepożądane efekty”…

   “Biada Ziemi i Morzu – Bo Zstąpił Do Was Diabeł, Pałając Wielkim Gniewem, Świadom, Że Mało Ma Czasu”

   http://www.biblia-internetowa.pl/Obj/12/12.html

 3. “Angela Merkel Szokuje Orędziem Tłumaczonym Na Arabski i Propozycją Jednolitej Wielkości Zasiłku Dla Uchodźców w Całej UE”

  …W roku 2016 Angeli Merkel zaprosiła do Europy miliony imigrantów…

  …Czy Niemcy wywołali kryzys migracyjny celowo i od początku planowali rozpuszczenie państw narodowych w ramach UE…(?)

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/angela-merkel-szokuje-oredziem-tlumaczonym-arabski-propozycja-jednolitej-wielkosci-zasilku

  1. “Polskie Władze Spisują Mieszkania Polaków i Szczegółowo Ich Samych”

   Ludzkość, zwłaszcza Europa, zbliża się do momentu krytycznego pandemii, zwanego krachem gospodarczym…
   Jednak władza chce by Polacy nie byli świadomi tego procesu…

   Ale władza chce wiedzieć co kto ma…

   Ktoś przebiegły wymyślił sposób jak tego dokonać…

   Tą AKCJĘ WYWIADOWCZĄ nazwano więc “SPISEM POWSZECHNYM”…

   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polskie-wladze-spisuja-mieszkania-polakow-i-szczegolowo-ich-samych

   1. “Posłowie PiS Chcą Wymieniać Państwowe Lasy Za Bezcen – Wprowadzono Nowy Projekt Ustawy”

    Dnia 9 Kwietnia 2021 wpłynął projekt posłów PiS o zmianie ustawy o lasach.

    Parę lat wcześniej lasy do oddania przygotowywał były Prezydent polin Bronisław Komorowski zamieszany między innymi w aferę Pro Civili.
    Posłowie PiS zawarli w tej śmiertelnie niebezpiecznej ustawie dwa artykuły
    przyjrzyjmy się każdemu:

    „Art. 38e. 1. Lasy, grunty i inne nieruchomości Skarbu Państwa pozostające w zarządzie Lasów Państwowych mogą być przedmiotem zamiany na lasy, grunty i inne nieruchomości w przypadkach uzasadnionych potrzebami i celami:

    1) gospodarki leśnej albo

    2) polityki państwa związanej ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii lub transportu służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza”.

    A więc politycy PiS chcą wymienić lasy należące do Skarbu Państwa w tym rezerwaty na inne nieruchomości? Jakich nieruchomości? pustostanów wartych dziesięć razy mniej od danego lasu?

    . W przypadku wskazanym w ust. 1 pkt 1 zamiana dokonywana jest przez:

    1) nadleśniczego – po uzyskaniu zgody dyrektora regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych;

    2) dyrektora regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych – po uzyskaniu zgody Dyrektora Generalnego

    – przy uwzględnieniu kryterium wartości nieruchomości, po ich wycenie przez osoby posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości.

    3. W przypadku wskazanym w ust. 1 pkt 2 zamiana dokonywana jest przez Dyrektora Generalnego na wniosek ministra właściwego do spraw środowiska złożony w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw klimatu oraz ministrem właściwym do spraw gospodarki, przy uwzględnieniu kryterium wielkości powierzchni nieruchomości, po ich wycenie przez osoby posiadające uprawnienia z zakresu szacowania nieruchomości, bez obowiązku dokonywania dopłat w przypadku różnej wartości zamienianych nieruchomości.”.

    Podpunkt trzeci mówi sam za siebie, lasy zostaną wymienione na nic nie warte nieruchomości zapewne właścicieli mieszkających na bliskim wschodzie które będą parę razy mniej warte od lasu który zostanie za tą posesję wymieniony, a osoba wymieniająca się z państwem nie będzie miała obowiązku dokonania dopłaty?
    To jest jawna zdrada kolejna próba zamachu na ostatni bastion własności narodu polskiego!

    Art. 2. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

    https://www.stopbezprawiu.com/post/pos%C5%82owie-pis-chc%C4%85-wymienia%C4%87-pa%C5%84stwowe-lasy-za-bezcen-wprowadzono-nowy-projekt-ustawy?fbclid=IwAR3yWQXRNTO9ZEWonBzGU8qHETP5KmFDU5sjbS1NU8tDKgPniasHNPZ5PKU

    Źródło ustawy:

    Druk nr 1098

    Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o lasach.

    Data pisma: 2021-04-09
    Data doręczenia druku: 2021-04-14

    1098-ustawa.docx (23 KB)
    1098.pdf (431 KB)

    https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=1098

    ====

  2. “Infantylizacja – Czyli Dlaczego Dzieci Nie Dorośleją, a Dorośli Dziecinnieją”

   Benjamin Barber napisał kilka lat temu książkę pt. “SKONSUMOWANI”
   Dotyka w niej właśnie tej problematyki. Próbuje odpowiedzieć na pytanie: JAK RYNEK PSUJE DZIECI, INFANTYLIZUJE DOROSŁYCH i POŁYKA OBYWATELI…

   Infantylizacja jest robieniem z dorosłych “Dzieci-Konsumentów”, a z samych dzieci gotowych już konsumentów, które nie mogą (i nie powinny) dorosnąć…

   Społeczeństwo pełne jest osobników, których zachowania trudno zrozumieć i określić inaczej, niż głupie.

   Kto lub co ma na to wpływ?

   Geny? Oczywiście.

   Wychowanie? Jak najbardziej.

   Jest jednak jeszcze jeden czynnik, który zwiększa poziom ludzkiej głupoty.
   To rynek dóbr konsumpcyjnych.

   Steve Jobs powiedział kiedyś : „Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz”.

   Zatem największe koncerny od czynienia świata “zajebistym” robią co mogą, by konsumenci chcieli być i żyć w takim właśnie świecie.
   Nieważne jak to się odbywa, nieważne za jaką cenę, ważne, żeby stać się częścią tego teatru oczekiwań…

   Ludzie bywają próżni, lubią się wyróżniać, ale lubią też należeć do grup, do których chcą należeć.
   Świadomość bycia w elicie, posiadania rzeczy, których inni nie posiadają, fakt, że można błyszczeć, mieć fanów, być lubianym, to wielkie pokusy…

   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/infantylizacja-czyli-dlaczego-dzieci-nie-dorosleja-dorosli-dziecinnieja

   “Strefa Komfortu Czyli Ptaszki w Klatce”

   https://www.youtube.com/watch?v=aokW2QP3VpQ

  3. “Jeśli Ktoś Wziął Już Dwie Dawki Szczepionki Na COVID-19 i Sądzi, Że Nic Mu Nie Będzie, To Niech Poczeka 48 Tygodni”

   Artykuł ten powstał dla tych z ludzi, którzy wzięli już dwie dawki szczepionki na COVID-19, nic im nie jest i śmieją się z tzw. „foliarzy” i ich rzekomej głupoty. Na ich miejscu jednak wstrzymałbym się z podnieceniem i poczekał na efekty długofalowe. Są bowiem specjaliści, którzy ostrzegają, że prawdziwe skutki działania tych preparatów, mogą pojawić się dopiero za rok…

   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/jesli-ktos-wzial-juz-dwie-dawki-szczepionki-na-covid-19-i-sadzi-ze-nic-mu-nie-bedzie-niech

   =====

  4. CYTOWANY KOMENTARZ:

   (antiryt)

   “Straszne zamieszanie. Od lat zmieniane są znaczenia słów. Wyrozumiałość stała się słabością. Ciekawość – zdziecięceniem, wiedza bez pychy – dziwactwem, pycha bez wiedzy – autorytetem i silną osobowością, wyższa nauka – małpią tresurą dla papierka, kult władzy i pieniądza – ‘cnotą’, ale jednocześnie cnota – hańbą, posłuszeństwo – drabiną do władzy i sukcesów.
   Dorosły to przecież ten co swoją siłą fizyczną i psychiczną zmusza do posłuszeństwa innych. Dorosły to ten co jak zabije – to z dumą wypina cyce po order. Dorosły to ten, co siłą stojącego za nim urzędu i służb, zgnoi innego bez wyrzutów sumienia. Dorosły to ten, co przełknie gówno, żeby zarobić kasę. Dorosły to ten, którego służby państwowe obleką w mundur i dadzą prawo do łamania prawa, a on z tego skorzysta. Dorosły to ten co stanie się żołnierzem po latach gnojenia psychiki i będzie bez wahania wypełniał rozkazy dowódców. Dorosły to ten co zeżre gówno żeby zarobić więcej niż sąsiad.
   Ten co się zatrzyma i zacznie zadawać pytania – to niedojrzały dzieciak. Ten co nie będzie chciał zabijać na rozkaz – to dzieciak któremu trzeba twardej ręki.
   Skąd w ogóle pogląd, że zdziecięcenie, czyli w swojej pierwotnej formie zachwyt nad światem, to coś gorszego niż przekonanie, że dorosłość, czyli obecnie: zapierdalanie w korporacji i samochód na kredyt – to dorosłość, sens życia i cel do którego każdy ma dążyć!?
   Od lat istnieją grupy psychologów, historyków, psychiatrów, które globalnie zmieniają znaczenie słów i percepcję ludzi pod przyszłe plany rządów.
   Problem jest w tym, że to co się pierwotnie nazwa zdziecięceniem – nie pozwala na mordowanie innych na rozkaz, każe sprzeciwiać się i żądać wyjaśnień gdy wymaga się głupich rzeczy. Z takich egzemplarzy nie będzie żołnierzy i morderców których można wysłać w dowolny zakątek świata. Dlatego, gdy plany rządzących zakładają większą rzeźnię, obrzydza się pewne postawy nadając ich nazwom obrzydliwe znaczenia, np: jesteś płaczliwym dzieckiem! Wstąp do wojska a tam zrobią z ciebie mężczyznę!”.
   Nie nabierać się grę słów o zmienionym znaczenia”

   https://zmianynaziemi.pl/comment/567986#comment-567986

   =====

   1. CYTOWANY KOMENTARZ:

    (antiryt)

    “Przez dziesiątki lat myślałem, że uodporniłem się na głupotę ludzką, że pogodziłem się z nią i nauczyłem w niej lawirować, że ogarniam jej skalę…

    Ale kilka ostatnich dni sprawiło, że mi szczęka opadła, a świat się zatrzymał. Okazuje się, że moje szacowania skali ludzkiego debilizmu to nic w porównaniu z realną ilością kretynów lecących po szczep., więc sytuacja jest dużo groźniejsza niż kiedykolwiek przypuszczałem.

    Teoretycznie są organizowane grupy, ale mimo ich dobrych chęci i zapału – nie mają bladego pojęcia o technologii, nauce, planowaniu, analizie. Ich planowanie polega na przekrzykiwaniu, ich strategia to “będzie dobrze, broń zdobędziemy na wrogu”, długofalowa perspektywa działania w sytuacjach awaryjnych to “ukryjemy się w lasach, bo przecież nikt nie zna jeszcze termowizji”, a wszelkie sensowne plany podrzucają im krety.

    Czy są jakieś grupy działające z ludźmi znającymi się na technice, z inżynierami, analitykami, naukowcami?

    Bierze w ogóle ktoś pod uwagę, że to nie 1939, więc ludzie z zapałem ale bez wiedzy – padną i nawet nie będą wiedzieli kiedy i czemu?

    Ci najbardziej krewcy najszybciej padną, jeśli nie będą mieli świadomości w jakim środowisku technologicznym funkcjonują – a właśnie oni będą najbardziej potrzebni później.

    Bierze to ktoś pod uwagę?

    Kursy łączności, samodzielne zbudowanie potrzebnych urządzeń, ich przeróbka na własne potrzeby, które urządzenia są rejestrowane, jak się łączą, jakie dane przekazują, odpowiednie systemy operacyjne wykorzystywane w odpowiedni sposób, z czego i kiedy korzystać, zioła i podstawowa medycyna w sytuacjach awaryjnych, unikanie kamer działających w różnych zakresach, urządzenia do zakłócania łączności na różnych pasmach, unikanie lradów powodujących ból przez rezonans w zatokach, unikanie promienników mikrofalowych. Ma ktokolwiek GPSy nie logujące się do sieci? Ma ktokolwiek w miarę aktualne mapy papierowe? Ktokolwiek odczuwa potrzebę i widzi sens nauczenia się alfabetu morse’a?

    Tak tylko daję pod rozwagę i broń panieboże niech nikt odruchowo nie odpowiada z grup, szczególnie tych, które to realizują…

    Dodam tylko: zbierajcie i magazynujcie książki (w warunkach, żeby przetrwały kilkadziesiąt lat) o abstrakcyjnej matematyce, fizyce, chemii, biologii, ziołach, wydane przed 2000 rokiem (im wcześniej tym lepiej). Nie przejmować się, że ciężko będzie ocenić treść – lepiej zmagazynować tonę szajsu wśród którego znajdzie się przypadkiem cieniutki, wartościowy skrypcik, niż go stracić na zawsze…”

    https://zmianynaziemi.pl/comment/567982#comment-567982

    =====

   2. CYTOWANY KOMENTARZ:

    (drako_tr)

    Wystarczy zadać trzy pytania, by te intelektualne ameby białej gorączki dostały:

    1- czy trwa eksperyment medyczny? – odpowiedzą – NIE!

    2- czy preparaty nazywane “szczepionkami przeciwko Covid19” przeszły już wszystkie wymagane badania, potwierdzające ich skuteczność i bezpieczeństwo, i osiągnęły już miano szczepionki? – i tu już zaczynają spuszczać swoje zakłamane łby i próbują odbiegać od tematu, bo na ulotkach jest dokładnie określona data, zakończenia badań, co jednoznacznie potwierdza fakt, że trwa eksperyment medyczny.

    No ale, żeby nie było im za słodko, należy zadać najważniejsze pytanie, po którym zazwyczaj rozwolnienia dostają:

    3- co oznacza, że preparat został dopuszczony WARUNKOWO – i w tym momencie, amebom puszczają nerwy, bo doskonale wiedzą co to znaczy:

    “W praktyce warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu oznacza, że szczepionki pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane”

    https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/na-czym-polega-warunkowe-dopuszczenie-do-obrotu-szczepionek-przeciw-covid-19-w-europejskiej-agencji-lekow/

    …to już jest niepodważalny dowód na to, że trwa EKSPERYMENT MEDYCZNY!!! … na który wymagana jest nasza zgoda i dlatego dezinformacją próbują WYMUSIĆ na nas, byśmy poddali się eksperymentowi medycznemu DOBROWOLNIE!

    …ot i cała manipulacja….na szczęście już ponad 60% ludzkości to zrozumiała i stąd ten ból dupy na Fake-coś tam.

    Wystarczy powiedzieć – NIE chcę uczestniczyć w trwającym eksperymencie medycznym…i już”

    LINK DO KOMENTARZA:
    https://zmianynaziemi.pl/comment/567982#comment-567982

    ====

   3. CYTOWANY KOMENTARZ:

    (tubylec)

    “Dr Palevsky mówi o 48 tygodniach do uzyskania pełnych efektów szczepionki.

    W filmie poniżej jasnowidzka opowiada o energetycznych konsekwencjach przyjęcia szczepionki i wspomina o 6 miesiącach zanim zaburzenie w ciele eterycznym przeniesie się na ciało fizyczne i zaczną się pojawiać pierwsze poważne efekty w ciele fizycznym. Wyjaśnia też dlaczego jedni padają od razu, inni tylko przez jakiś czas gorzej się czują a jeszcze innym nic nie jest lub wręcz tryskają energią po szczepionce:

    RAPORT JASNOWIDZA – SZCZYPAWKA – (Wideo)

    https://www.youtube.com/watch?v=Cvgi3CN7DC8

    Z kolei były naukowiec Pfizera daje 3 lata życia (wersja optymistyczna) zaszczepionym.

    Więc myślę że należy szczególnie obserwować co się będzie działo z zaszczepionymi pół roku od rozpoczęcia szczepień i dalej.

    Są też informacje z wielu wypowiedzi, że zaszczepionym dość szybko po zaszczepieniu zmienia się zachowanie .. robią się drażliwi i apodyktyczni.

    Osobiście uważam że szczepionka posiada opóźniony zapłon, podobnie jak trutka na szczury.

    Szczury są cwane i dobrze wiedzą od pokoleń że człowiek może próbować je otruć. Dlatego gdy pojawiają się jakieś dziwne chrupki których nie znają to najpierw wysyłają zwiadowcę, najsłabszego ze stada, żeby ich trochę zjadł. Następnie go obserwują, w myśl zasady jeśli najsłabszy to zje i przeżyje to tym bardziej silni sobie poradzą. Jak zwiadowca przeżyje 2 dni reszta szczurów uznaje że to jest jadalne i wszystkie idą na wyżerkę. Niestety trucizna zaczyna działać po 3-4 dniach, jak już wszystkie jej sobie pojedzą.

    Wychodzi na to że człowiek jest głupszy od szczura, bo już tylu zwiadowców padło a człowiek nadal się ustawia w kolejce do trutki, nie widząc związku przyczynowo – skutkowego.

    Oczywiście nie piszę o wszystkich, bo już ogrom ludzi widzi co się święci po tym jak milion głupich poszło się zaszczepić i już nie żyje. Świadczy o tym fakt że pomału zaczyna brakować chętnych do szczepień.

    LINK DO KOMENTARZA:
    https://zmianynaziemi.pl/comment/568016#comment-568016

  5. “Jak Pozbyć Się Problemu Bezdomnych – Szwajcarzy Kupują Im Bilet i Zakazują Powrotu Do Kraju”

   …Czy to jedna z form pozbywania się ze “swojego terenu” ludzi, którym już niedługo… w “Globalnie Zrównoważonym Ładzie” będzie przysługiwał “Dochód Podstawowy” adekwatny do cen i
   zarobków w danym kraju…(?)

   Na dość nietypowy, ale genialny w swej prostocie pomysł wpadły władze szwajcarskiej Bazylei – trzeba po prostu pozbyć się bezdomnych…

   Władze Bazylei zobowiązały się do kupienia wszystkim bezdomnym biletu w jedną stronę do dowolnego innego miejsca w Europie.

   Ponadto bezdomni mają otrzymać 20 franków szwajcarskich na podróż. Haczyk w tym rozwiązaniu jest jeden – w zamian muszą podpisać zobowiązanie, że nie wrócą do Szwajcarii przez określony czas…

   https://nczas.com/2021/05/02/jak-pozbyc-sie-problemu-bezdomnych-szwajcarzy-kupuja-im-bilet-i-zakazuja-powrotu-do-kraju/

   ====

   “Obywatelom Australii Grozi 5 Lat Więzienia, Jeśli Wrócą Do Swojego Kraju z Indii”

   W związku z pogarszającą się sytuacją Covid-19 w Indiach,
   Rząd Australii ogłosił, że od poniedziałku (03-05-2021) obywatelom tego kraju wracającym do domu z Indii grozi grzywna lub więzienie…

   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/obywatelom-australii-grozi-5-lat-wiezienia-jesli-wroca-do-swojego-kraju-z-indii

   ====

 4. Ciąg Dalszy
  V.1.Wcześniej zrobiono tak, że było tak, że Zło to Prawda a Dobro to Nieprawda, nie zasługuje, żeby traktować jak Prawdę.
  2.Później: to co Obrzydliwe to Prawda, to co Nie obrzydliwe to nie zasługuje na traktowanie jak Prawda.
  3.Teraz jak coś jest ostentacyjnym kłamstwem lub fałszem to jest traktowane jak Prawda. Jeśli coś jest Prawdą to jest nazywane „twoja Prawda”, „czyjaś Prawda” i jest traktowane jakby nie zasługiwało na traktowanie jak Prawda.
  VI.1.Wcześniej, nie dawno, jeśli ktoś chciał zdobyć władzę, to obiecywał, że wytnie/zamorduje Drzewa („zarost”) przy drodze.
  2.Teraz jak ktoś jest kandydatem do władzy to dobrze, żeby nie miał Włosów ani Zarostu. Nawet jakby zamierzał zrobić coś słusznego, pożytecznego.
  3.Jaki będzie następny etap? Jak kogoś ogołocą z Włosów lub Zarostu na ulicy, to będzie posądzony, że ma żądzę władzy? Że chce obalić obecną władzę, lub rządzących? Nie trzeba będzie czytać książek lub oglądać programów oświatowych, popularnonaukowych, próbować zdobyć Wiedzę?
  Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) „żydówka”, [mediota (?)]
  ex-Terminator de Archajos Logos, Helota może Sklawin. Bardzo Bardzo Dziękuję za tą Możliwość i proszę o więcej. 2021_05_01_12_01_ Sabat_CG. Jeszcze „Szabes”(?).

 5. Ciąg Dalszy 2
  I.1.Kiedy jest Tęcza to często widać tylko _czrzy_ (3) kolory.
  2.Spróbujcie teraz zdobyć Matkę Boską z Tęczą, z 6 kolorami, a szczególnie z Ciemno-żywo-zielonym zamiast Seledynowego (Jasno-żółto-zielony).
  3.Spróbujcie teraz zdobyć Kobiecą Waginę w Sercu.
  II.1.Nie dawno można było zobaczyć dwie dopuszczalne Kopie Obrazu „Jezu ufam Tobie”/”Miłosierdzie Boże”.
  Spróbujcie znaleźć tą drugą.
  2.W Mińsku znaleziono trzecią wersję Obrazu „Jezu ufam Tobie”/”Miłosierdzie Boże”, Orginał ale przemalowany. Spróbujcie znaleźć jak wyglądał ten Obraz po znalezieniu w Mińsku. Przed pracami restauracyjnymi, konserwatorskimi.
  3.Czy można zdobyć całkowicie wierne wydanie „Dzienniczka Siostry Faustyny”. U Państwa zdarza mi się stosować prowokację ortograficzną. Czy wydano taką wersję „Dzienniczka Siostry Faustyny”, gdzie błędy lub wątpliwości ortograficzne zaznaczono by na czerwono, interpunkcyjne na zielono, merytoryczne-faktograficzne na niebiesko a doktrynalne-teologiczne na fioletowo? Nie szydzę. Nawet takie błędy lub wątpliwości mogą mieć Walor, być cenne, jak przy dyktowaniach i pisaniu automatycznym.
  4.Spróbujcie teraz zdobyć Wizerunek: Dziecko w Łonie Kobiecym w formie Serca z napisem “Jestem zależny. Ufam Tobie”. Pozdrawiam Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) „żydówka”, [mediota (?)] ex-Terminator de Archajos Logos, Helota może Sklawin. Bardzo Bardzo Dziękuję za tą Możliwość i proszę o więcej. 2021_05_01_12_56_ Sabat_CG. Jeszcze „Szabes”(?).
  POST SCRIPTVM: Orginał to Pierwowzór, Pierwotna Wersja. Oryginał to ktoś oryginalny-wyjątkowy.

 6. Ciąg Dalszy
  Ciąg Dalszy 4
  Chętnie zobaczę zatwierdzenie. Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) „żydówka”, [mediota (?)] ex-Terminator de Archajos Logos, Helota może Sklawin. Bardzo Bardzo Dziękuję za tą Możliwość i proszę o więcej. 2021_05_01_12_56_ Sabat_CG. Jeszcze „Szabes”(?).

 7. Szanowna Pani Ewo

  Szczerze szanuje Pani pracę i życzę Pani wszystkiego dobrego. Pani i Pani podobni, są ostoją moralną w tych trudnych czasach.
  Proszę się nie zrażać różnymi komentarzami czy opiniami z zewnątrz. Sądzę że nie jestem jedynym z grona tak zwanego cichego tła słuchaczy, którzy z niecierpilwoscią oczekują następnej Pani analizy.

  Z poważaniem
  Georg

 8. Interesująca analiza. Zastanawiające, czy Gombrowicz nadal utrzymywałby, że od gęby ucieczki nie ma gdyby zapoznał się z buddyjskimi naukami o ego.

 9. Szanowna Pani Ewo!
  Bardzo jestem zainteresowany wysłuchaniem dalszego ciągu analiz i rozważań nad metodami upupiania na globalną skalę. Jest to bardzo efektywny trop. Mam na ten temat pewne intuicje i oczywiście. jako tych metod współofiara , doznania, ale niezwykle cenna jest możliwość ich skonfrontowania z refleksją ludzi, którzy jak prof. Henri Bobola z racji swojego wykształcenia i umiejętności obserwacji oraz opisu zjawiska w szerokiej perspektywie, potrafią nam dostarczyć dla naszej refleksji rozległego i głębokiego tła, a często i pojęć. Przy obecnie doświadczanej zdradzie klerków tacy intelektualiści, pomimo – o paradoksie! – swego bardzo wysokiego wykształcenia niesformatowani, są niezwykle cenni. Podobnie jak dzielni, dociekliwi i świetnie humanistycznie wyedukowani informatorzy-łącznicy z ich myślą. Tu podziękowania i ukłony w stronę Pani.
  Byłbym wdzięczny, gdyby kolejny Pani wykład zaczął się od wątku kończącego ten już wygłoszony. Odniosłem bowiem – może błędne – wrażenie, że przedstawiła go Pani zbyt syntetycznie, by nie powiedzieć skrótowo, przez co pojawiła się niejasność. Odniosłem wrażenie, że zamierza Pani pokazać różnice w reakcjach na upupianie pandemiczne “grzecznych i niegrzecznych dzieci”. Skupiła się jednak Pani na tych “grzecznych”. Stąd moje pytanie – czy zachowania sado-masochistyczne i niebezpieczeństwo tych zachowań w odpowiedzi na covidową opresje dotyczy obu tych grup?
  Bardzo mocno pozdrawiam.
  Eugeniusz Biały

 10. Droga Pani Ewo z uszanowaniem slucham Pani wypowiedzi .Mieszkam we Francji i mam te same spostrzerzenia .Zawsze bylam grzeczna i posluszna bedac dizieckiem przez respect do hiérarchi pozniej przez respect do uczucia milosci.Niemniej buntowalam sie wobec nieprawdy .Mam glebokie poczucie ze zostalismy oszukani Pozdrawiam Pania serdecznie

 11. Pani film jest pesemistyczny. Po jego obejrzeniu mężu cały dzień był agresywny wobec rodziny. Proszę o więcej optymizmu.

 12. Dobry Wieczór Pani Ewo,
  wspaniała audycja jak zawsze:-) jesteśmy Pani fanami. Czekamy z niecierpliwością na kolejne audycje:-)
  Mocno zbuntowane dzieci:-)
  pozdrawiamy serdecznie z Łodzi

 13. Szokujace statystyki : Ofiary kur-wid na milion ludnosci od 01/2020:
  Czechy 2740
  Polska 1798
  Wegry 2877
  Bulgaria 2373

  Meksyk 1684
  Kolumbia 1463
  Argentyna 1421

  Dania 430
  Japonia 81
  Wenezuela 76

  Singapur 5
  Tajwan 0.5
  Nowa Zelandia 5

  Piec wnioskow:

  1) Nikogo oprocz Korwina Mikke w Polsce nie interesuja te dane.

  2) Europa Srodkowo-Wsch. skur…sie najmocniej sposrod wszystkich krajow swiata.

  3) Widac gdzie mentalnosc burdelu kroluje najbardziej a gdzie mniej

  4) W kolumbii i wenezueli ludzie zrobia wszystko za hajs – ale w polsce sprzedadza sie mocniej

  5) Skoro sluzba smierci tak ohydnie klamie w polsce na wegrzech i okolicach ws kurwid – jak musza klamac ws. wszelkich innych procedur medycznych?

 14. Droga Pani Ewo, absolutnie prosze kontynuowac podjety tutaj temat! Dziekuje za doskonaly przekaz i z radoscia oczekuje na dalszy ciag. Serdecznie pozdrawiam.

 15. Tak Pani Ewo, proszę c.d. tej audycji, chcę wiedzieć więcej. Należę do “nieposłusznych dorosłych” :). Pozdrawiam.

 16. Pani Ewo bardzo dziekuję, wszystkie Pani audycje ogladam z zapartym tchem. Proszę kontynuować zadanie- naszej kochanej sygnalistki. Pozdrawiam Panią serdecznie Ania

 17. Szanowna Pani Ewo, niech Pani ciągnie – do końca świata i jeden dzień dłużej!

  Dziękuję za wszystkie pani audycje, zawsze ciekawe i przygotowane w rzetelny, uczciwy sposób. Ja osobiście uważam że wyłamuje się z przytoczonego przez panią podziału na zbuntowanych i nie, w oparciu o model wychowania. No ale zawsze istnieją wyjątki od reguły.

  Bardzo, ale to bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

  Z wyrazami szacunku,

  Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *