Czy warto przebaczać – Tôma w rozmowie Aja Iskra


Posted on 15 kwietnia 2022
1671 views

7 thoughts on “Czy warto przebaczać – Tôma w rozmowie Aja Iskra

 1. MOSKWA, 19 kwietnia — RIA Novosti. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przygotowuje monstrualną prowokację w obwodzie odeskim, aby oskarżyć Rosję o zbrodnie wojenne i masowe wyniszczenie ludności cywilnej, powiedział szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną, generał pułkownik Michaił Mizincew.
  “W tym celu w niedalekiej przyszłości planowana jest zmiana ubrań jednej z dywizji. SBU w mundurach rosyjskich żołnierzy i zrobić demonstracyjne strzelanie do lokalnych mieszkańców” – wyjaśnił.
  Według generała, ukraińskie i zachodnie agencje informacyjne opublikują zdjęcia i filmy z tej akcji z “oburzeniem Rosjan” za natychmiastową “cyniczną promocję podróbek”.
  Mizintsev podkreślił, że ta prowokacja świadczy o nieludzkim stosunku do losu ludności cywilnej. Ukrainy i ostrzegł kraje zachodnie, że w Rosji istnieje operacyjna baza dowodowa na temat zbliżających się zbrodni reżimu w Kijowie.

 2. No, Polacy to bardzo przebaczliwy naród dzięki temu mieliśmy tyle rozbiorów. Syn sąsiada nas okradł dewastując całe mieszkanie. Gdybym mu powiedział, że mu przebaczam pewnie bym zaliczył “z liścia”. Nie z tego kierunku ma wychodzić inicjatywa przebaczenia, bo to jest wtedy przeciwskuteczne i bardzo nie wychowawcze. I takiego postępowania powinno się uczyć w szkole: narobiłeś gnoju to posprzątaj.

  1. Jarku, jeśli zainteresował Cię właśnie ten wywiad to zapewne interesujesz się własnym rozwojem wewnętrznym. Jeśli tak, to NIE UNIKNIESZ opanowania UMIEJĘTNOŚCI wybaczania. Innym i sobie.

   Wybaczanie wcale NIE OZNACZA USPRAWIEDLIWIANIA złych uczynków innych ludzi ani uznania ich zachowania za słuszne.
   Masz rację, zostałeś skrzywdzony.
   Domyślam się, że syn sąsiada poniósł konsekwencje ale Ty pielegnujesz swoje poczucie krzywdy i pewnie jeszcze jakiś czas to potrwa. Siedzisz sobie w “więzieniu słusznego żalu ” i … każdego dnia zatruwasz sam siebie.

   Całe zajście już minęło, jest przeszłością. Wybacz dla własnego poczucia ULGI, uwolnienia się od poczucia krzywdy. Z szacunku DLA SIEBIE, z miłości do siebie.

   Pomyśl, że osoba, która Cię skrzywdziła, nie była w stanie, NIE POTRAFIŁA postąpić inaczej w świetle swoich doświadczeń, wiedzy i świadomości. Wyobraź sobie tę osobę jako małą, niedojrzałą.
   Nikt, kto jest w środku uporządkowany, szczęśliwy nie krzywdzi innych. Wybacz, bo to rozumiesz.

   Pozdrawiam serdecznie.

  2. Przebaczenie powinno isc w takiej kolejnosci jak spowiedz: 1.Wyznanie grzechu (czyli przyznanie sie), 2.Zal za grzech(to w swieckim swiecie mozna pominac), 3.Pokuta(przeprosiny,odszkodowanie), i dopiero na koncu 4.Przebaczenie.
   Akurat ten schemat kosciol dobrze wymyslil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *