Instrukcja obsługi życia – Katarzyna Olejowska


Posted on 14 kwietnia 2022
1221 views

9 thoughts on “Instrukcja obsługi życia – Katarzyna Olejowska

 1. Państwo zapominacie, albo nie wiecie, że wszystkie osobniki w całej żywej przyrodzie wyposażone są w instynkt rozwoju, który wymusza u jednych mocniej, a u innych silniej ich rozwój. W związku z tym nie mamy pełnego wpływu na swój czy innego osobnika czy społeczeństwa na ten rozwój. Dlatego musimy być młodzi, dojrzali, starzy i musimy umrzeć. Nasze możliwości to pewne wydłużenie lub skrócenie tego, lub innego etapu rozwoju i życia. Każdy etap rozwoju i cały cykl rozwoju ma swój początek i koniec, i dlatego możemy tylko przyspieszyć lub tylko opóźnić zgładę naszej cywilizacji, i nic wiecej.

  1. Wszystko zależy od poziomu na jakim jesteś… Większość biega w kółeczku. Popatrz kto kreuje system, on nigdy nie służył społeczeństwu, tylko zawsze jakiejś wąskiej grypie… Tak złote lata już dawno minęły, teraz stoimy na glinianych nogach… System tylko to zaakceptuje i powieli, nie ma interesu żeby zwrócić… Ps. Wiem że byli u was… Nie inaczej…

   1. System społeczny jest wtedy korzystny dla największej liczby ludzi, kiedy największe jego siły mają optymalne wielkości. Jest to zasada stabilnego i harmonijnego funkcjonowania dynamicznych systemów. Jest ona powszechnie stosowana w inżynierii. Kiedy projektant nie spełni tego warunku, to zaprojektowane urządzenie nie pracuje dobrze i ulega awarii. Niestety w kierowaniu ekonomią nie respektujemy tej zasady i dlatego mamy to co mamy. Poprostu przyspieszamy koniec naszej cywilizacji, a powinniśmy opóźniać.
    W czasach starożytnych sztuka i budownictwo było realizowane zgodnie z zasadą harmonijnych proporcji, czego symbolem był złoty podział odcinka. Ponieważ obecnie aktywność człowieka osiągnęła bardzo wysoki poziom, to powinniśmy harmonizować dynamiczne systemy poprzez optymalizację największych sił w społeczeństwach. Niestety jest to bardzo złożony i trudny problem do rozwiązania. Struktura tego problemu opiera się na instynkcie rozwoju tworząc spiralę bez wyjścia z takiego prostego schematu: dzięki instynktowi zwiększamy swoją siłę, która rodzi problemy, i te problemy chcemy rozwiązać przy pomocy jeszcze większych sił. Im większe siły, to następuje większa opresja wśród ludzi.
    W tej realnej sytuacji społeczeństw racjonalne rozwiązanie tego problemu podaje Ewangelia w przekazie śmierci Jezusa jako Boga w ludzkiej postaci. W związku z tym powinien być stworzony społeczny mechanizm, że każda odpowiednio wielka siła ekonomiczna musi sama dokonać swego zniszczenia czy odpowiedniego zmniejszenia siły. Taki mechanizm funkcjonuje w zakresie sił politycznych w formie demokracji parlamentarnej, oczywiście w realnej, a nie skorumpowanej. Jeżeli nie stworzymy takiego mechanizmu dla ekonomii, to tak będzie jak jest. Chciałbym zwrócić uwagę, że Ewangelia to jeden z pierwszych przekazów inżynierskich ideii sformułowanych ze standartami tamtych czasów. Filozoficzne analizy tych ideii nie potrafiły ich docenić, i przez to zniekształciły racjonalność przekazu Ewangelii.

 2. Jak sie ma “zawsze” wszperajacy system do totalitaryzmu i obozow koncentracyjnych? Nawet nas to “wspierajace” doswiadczenie nic nie nauczylo 🙁
  Wspieramy samodestrukcje na prawie kazdym poziomie. Bez zastanowienia… Jesli jestesmy na skraju przepasci i znikad pomocy, to zrobmy ten duzy krok naprzod 🙂

 3. Jak sie ma “zawsze” wszperajacy system do totalitaryzmu i obozow koncentracyjnych? Nawet nas to “wspierajace” doswiadczenie nic nie nauczylo 🙁
  Wspieramy samodestrukcje na prawie kazdym poziomie. Bez zastanowienia… Jesli jestesmy na skraju przepasci i znikad pomocy, to zrobmy ten duzy krok naprzod 🙂
  System tez mowi, ze “to juz bylo” wiec nie moge wrzucic tego komentarza…

 4. Jak sie ma “zawsze” wszperajacy system do totalitaryzmu i obozow koncentracyjnych? Nawet nas to “wspierajace” doswiadczenie nic nie nauczylo 🙁
  Wspieramy samodestrukcje na prawie kazdym poziomie. Bez zastanowienia… Jesli jestesmy na skraju przepasci i znikad pomocy, to zrobmy ten duzy krok naprzod 🙂
  System tez mowi, ze “to juz bylo” wiec nie moge wrzucic tego komentarza…
  Czy ktos moze mi powiedziec co to znaczy? “Wykryto duplikat komentarza: wygląda na to, że już to powiedziano!?? Nie wolno nam miec takiego samego zdania??

 5. Dzień dobry, piszę to w słoneczny, niedzielny poranek. Cieszy mnie słońce, ptasie koncerty, poranek i zdrowe zmysły do odbioru tego CUDU 😊

  Pani Kasiu, dzięki za instrukcję oraz optymistyczny sposób przekazywania jej.
  Dzięki też za pomysł z żółtymi karteczkami, np “Jestem Polakiem, muszę cierpieć “. Odklejamy symbolicznie i po wszystkim ! (wiem z doświadczenia, że takie techniki są skuteczne). I oto tożsamość Polaków rozkwita, rozszerza się o NOWE wartości 😄

  A teraz poważnie.
  Ja także mam rodzinne korzenie na Wołyniu. Słyszę opowieść o krzywdzie Polaków od dzieciństwa (choć moja babcia miała raczej skłonność do opowiadania ciepłych historii o przyjaźni rodzin polskich i ukraińskich, o wzajemnej pomocy, o wspólnym muzykowaniu, współpracy, o mieszanych małżeństwach ). Mama wspomina zawsze z ogromnym żalem, bez szansy na wybaczenie.

  Generalnie Polacy mają żal za okrutne czystki etniczne UPA, Ukraińcy mają żal za odwetową reakcję Polaków.
  Historycy spierają się co do interpretacji wydarzeń. Okrucieństwo po obydwu stronach nie do usprawiedliwienia (choć zasady odwetu narzucił wcześniej przeciwnik ).

  Spór trwa. To z czym walczysz, narasta.

  Mój apel do polityków, trzeba tworzyć POZYTYWNE SCENARIUSZE PRZYSZŁOŚCI. Na bazie wybaczenia. Odkleić żółtą kartkę … Wybaczenie jest konieczne i jedynie dobre. To już 80 lat !

  Oto mamy 2,5 mln ukraińskich uchodźców wojennych w Polsce. Pomagamy im intensywnie przetrwać ich trudny czas.
  Co za cudowna, narodowa okazja do wykazania się Miłością ! Okazja do wygenerowania wdzięczności Ukraińców, szczególnie tych, którzy wciąż mają pretensje za odwet i obecność Polaków na ich ziemi.

  Panie Januszu,
  miasta na pustyni finansują bajecznie bogate Zjedn. Emiraty Arabskie. Te wszystkie Masdary to trochę fanaberia, atrakcja turyst. i … gigantyczne koszty eko-miast w środku pustyni.

  Ale uchodźców z Syrii nie przyjęli.

  A teraz radośnie i z miłością (co przychodzi mi z łatwością, bo chyba się zakochałam 😄)
  Życzę wszystkim wiosny w sercach i optymistycznego dokonywania zmian w swoim życiu 💚

 6. MOSKWA, 19 kwietnia — RIA Novosti. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przygotowuje monstrualną prowokację w obwodzie odeskim, aby oskarżyć Rosję o zbrodnie wojenne i masowe wyniszczenie ludności cywilnej, powiedział szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną, generał pułkownik Michaił Mizincew.
  “W tym celu w niedalekiej przyszłości planowana jest zmiana ubrań jednej z dywizji. SBU w mundurach rosyjskich żołnierzy i zrobić demonstracyjne strzelanie do lokalnych mieszkańców” – wyjaśnił.
  Według generała, ukraińskie i zachodnie agencje informacyjne opublikują zdjęcia i filmy z tej akcji z “oburzeniem Rosjan” za natychmiastową “cyniczną promocję podróbek”.
  Mizintsev podkreślił, że ta prowokacja świadczy o nieludzkim stosunku do losu ludności cywilnej. Ukrainy i ostrzegł kraje zachodnie, że w Rosji istnieje operacyjna baza dowodowa na temat zbliżających się zbrodni reżimu w Kijowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *